نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی فرهنگیان چگونه است؟

طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش، به‌منظور بهره‌گیری از توانمندی‌ها و تجارب فرهنگیان و بهره‌مندی کامل از مزایای رتبه بندی معلمان در حقوق بازنشستگی، استمرار خدمت کارکنان صرفاً در واحدهای آموزشی و در پست‌های آموزشی با درنظر گرفتن شرایط و ضوابط مربوط، بلامانع است.

به گزارش تازه‌نیوز، در بخشنامه‌ای که ماه گذشته، عباس نجار رئیس مرکز منابع انسانی و امور اداری به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرده آمده است:

به نقل از ایسنا، پیرو بخشنامه ۲۴ اسفند ۹۸ و با عنایت به بند «الف» ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری که دستگاه‌های اجرایی می‌توانند کارمند خود را با حداقل ۳۰ سال سابقه خدمت برای مشاغل غیرتخصصی و ۳۵ سال برای مشاغل تخصصی با تحصیلات کارشناسی ارشد و بالاتر با درخواست کارمند برای سنوات بعد از ۳۰ سال بازنشسته کنند، لذا مراتب ذیل جهت اقدام مقتضی ابلاغ می‌شود.

شرایط استمرار خدمت در آموزش و پرورش

۲-به استناد ماده ۷۸ قانون استخدام کشوری، میزان حقوق بازنشستگی عبارت است از؛ میانگین حقوق و مزایای مشمول کسور دو سال آخر خدمت مستخدم که به ازای هرسال خدمت مازاد بر ۳۰ سال نیز ۲.۵ درصد به حقوق بازنشستگی افزوده می‌شود.

لذا به‌منظور بهره‌گیری از توانمندی‌ها و تجارب همکاران و بهره‌مندی کامل از مزایای اجرای طرح رتبه بندی معلمان در حقوق بازنشستگی، استمرار خدمت کارکنان صرفاً در واحدهای آموزشی و در پست‌های آموزشی حسب تشخیص و موافقت در کمیته راهبری توسعه مدیریت استان و با در نظر گرفتن شاخص‌ها و ضوابط متعددی از جمله نیاز و ضرورت استان، کارایی، عملکرد و توانایی فرد، عدم وجود مازاد نیرو در رشته شغلی موردنظر و … بلامانع است.

این مطالب را هم ببینید:

مزایای رتبه‌بندی برای کدام گروه از بازنشستگان لحاظ می‌شود؟

۲- افرادی که از تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ (اجرای قانون رتبه‌بندی) به بعد به‌افتخار بازنشستگی نائل شده‌اند، از مزایای رتبه بندی معلمان متناسب با رتبه اکتسابی برخوردار و احکام بازنشستگی آنان برابر مقررات اصلاح خواهد شد.

استمرار خدمت کارکنان مشاغل اداری امکان‌پذیر نیست

٣- به استناد بخشنامه ۲۵ آذر ۹۸ سازمان اداری و استخدامی کشور، استمرار خدمت کارمندان شاغل در مشاغل اداری، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و پایین تر در مشاغل تخصصی و غیرتخصصی با ۳۰ سال سابقه خدمت دولتی و با هر سنی و نیز دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر با ۳۰ سال سابقه خدمت دولتی در صورت تقاضای ذی‌نفع و ۳۵ سال سابقه خدمت دولتی و با هر سنی کمافی‌السابق امکان‌پذیر نیست، لذا از هرگونه مکاتبه در خصوص استمرار خدمت کارکنان مشاغل اداری (دارای پست مصوب سازمانی) خودداری کنید.

۴- لازم به یادآوری است از صدور ابلاغ بازنشستگی به تاریخ سی و یکم در شش‌ماهه اول سال خودداری شود.

۱ نظر
 1. کارشناس ارشد

  من بامدرک فوق لیسانس حسابداری درهنرستانهای فنی وحرفه ای شهراصفهان تدریس می کنم وماهیانه فقط دومیلیون تومان حقوق میگیرم بیمه هم ندارم سه فرزنددارم هرسه دانش‌آموز هستند.

  بیش ازده سال سابقه تدریس دارم وبه خاطرنحوه تدریس من آن مدرسه درآن منطقه بیشترین متقاضی تحصیل دررشته حسابداری راداردولی ازمافقط بردگی می کشندنه حق وحقوق معلم رامی دهندونه نظارتی ازطرف آموزش وپرورش برکارمدارس برای احقاق حق ماوجوددارد چرا چراوزارت آموزش وپرورش برای حق وحقوق معلم هیچ بخشنامه ای صادرنمی کند؟؟فقط هرسال سی چهل درصد به شهریه هااضافه می کندولی هیچ دستورالعملی برای حقوق معلمان ندارد…به نظر من این آموزش وپرورش فقط مدارس غیرانتفاعی رابه سودهای نجومی میرساندودبیران رازیربارمشکلات خردمی کند.

  چراکمبودنیروراازمعلمان باتجربه ودارای مدرک تحصیلی عالی جبران نمی کنندوحاضرنیستندمااستخدام شویم.

  فقرونداری ومستاصل سازی برای دبیران مدارس غیرانتفاعی یک تراژدی غمناک است وهیچ کس نمی خواهد صدای ما رابشنود

  امیدوارم خداوندمسئولان بی توجه به درداین قشرمعلم راگرفتاروروسیاه کند.

  مطمئن باشید خداوندسزای اعمال شماراخواهدداد

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.