موضع جدید انگلیس علیه پوتین بعد از تهدید حمله اتمی

نخست وزیر انگلیس گفت: پیروزی پوتین به منزله پیام‌های رعب‌آور برای اروپا است.

به گزارش تازه‌نیوز، لیز تراس نخست وزیر انگلیس بر روابط راهبردی با آمریکا و تقویت آن در برابر تهدیدات روسیه و اقدام قاطع در قبال چین تاکید کرد.

به نقل از مهر، الجزیره گزارش داد، وی با اشاره به تصمیم جدید پوتین در بسیج محدود نیروهای ذخیره گفت: تصمیم پوتین در نتیجه خساراتی است که متحمل شده است. او هنگامی که تصمیم به جنگ اوکراین گرفت مرتکب خطای راهبردی شد.

لیز تراس تاکید کرد: پیروزی پوتین به منزله پیام های رعب آور برای اروپا است.

نخست وزیر انگلیس در ادامه گفت: ما به تهدیدات پوتین توجهی نمی کنیم و به حمایت از اوکراین و اعمال تحریم ها بر روسیه ادامه می دهیم.

وی افزود: ما با متحدانمان در گروه هفت در راستای کاهش اعتماد راهبردی بر چین حرکت می کنیم.

لیز تراس تاکید کرد: ما با متحدانمان به منظور تاکید بر اینکه تایوان توان دفاع از خود در برابر چین را داراست، همسو هستیم.

لازم به ذکر است که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه خطاب به مردم دونباس در شرق اوکراین که خواستار پیوستن به روسیه هستند گفت: سخنرانی امروز من درباره حفاظت از حاکمیت و یکپارچگی روسیه و حمایت از تمایل شهروندان و میهن‌پرستان برای تعیین سرنوشت آینده‌شان و همچنین سیاست‌های خصمانه غرب برای حفظ سلطه‌شان در جهان است.

رئیس‌جمهور روسیه در ادامه اعلام کرد: فرمان بسیج محدود نیروهای ذخیره» را امضا خواهد کرد. وی دراین‌باره خطاب به مردم روسیه گفت: در شرایط موجود، این تصمیم‌گیری‌ها بسیار ضروری است و کاملاً در چارچوب مواجهه با تهدیدهایی که با آنها روبرو هستیم اتخاذ شده‌اند؛ یعنی برای محافظت از میهن‌مان و حاکمیت و تمامیت ارضی آنها اتخاذ شده‌اند تا امنیت شهروندان روسیه و مردم مناطقی که (در شرق اوکراین) آزاد شده‌اند تضمین شود. به همین علت حمایت از پیشنهاد وزارت دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح برای اعلام بسیج عمومی محدود در فدراسیون روسیه را بسیار ضروری می‌دانم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.