هشدار دوباره روسیه: تقابل هسته‌ای در راه است!

سفیر روسیه در آمریکا با انتقاد از رفتار دولتمردان آمریکایی، از خطر وقوع تقابل هسته‌ای مستقیم سخن به میان آورد.

به گزارش تازه‌نیوز، آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا گفت: مقامات آمریکایی مردم این کشور و جامعه جهانی را از تهدیدات هسته‌ای خیالی روسیه می‌ترسانند.

به نقل از افکارنیوز، وی افزود: آمریکا در اشتباه است اگر تصور کند که دفاع روسیه از اراضی خود شامل شبه جزیره کریمه نمی‌شود.

سفیر روسیه تصریح کرد: آمریکا با اقداماتش درباره اوکراین امور را به سوی تقابل هسته‌ای مستقیم پیش می‌برد که عواقب آن قابل پیش بینی نیست.

این مطالب را هم ببینید:

پیش تر مقامات روس به طرف اوکراینی و غربی هشدار داده بود پس از انجام همه پرسی و الحاق مناطق شرقی اوکراین به روسیه، مسکو تمامی گزینه ها از جمله پروتکل های مربوط به تسلیحات هسته ای را برای دفاع از تمامیت ارضی خود بر روی میز دارد.

جان مرشایمر، استاد روابط بین الملل دانشگاه شیکاگو و بزرگترین استراتژیست حال حاضر جهان در تشریح استراتژی های قدرت های بزرگ علیه یکدیگر می گوید یکی از استراتژی های رایج، آتش بیاری معرکه است که در آن قدرت های بزرگ با تامین تسلیحات و فرسایشی کردن جنگ، باعث تضعیف قدرت بزرگ درگیر در جنگ می شوند.

با این حال، مرشایمر بر این باور است ادامه کمک رسانی های غرب به اوکراین تنها به ویرانی این کشور منجر شده و احتمال استفاده روسیه از سلاح هسته ای را افزایش می دهد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.