نتانیاهو خطاب به بایدن: ما نباید به برجام بازگردیم

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پیامی خطاب به بایدن، بر عدم بازگشت به توافق هسته ای ایران تأکید کرد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پیامی خطاب به جوزف بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا بر عدم بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای ایران تأکید کرد.

خبرنگار شبکه صهیونیستی «کان» اعلام کرد نتانیاهو در پیامی به بایدن گفته است: ما نباید به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با ایران بازگردیم. باید یک سیاست غیر قابل انعطاف به منظور تضمین این مسأله که ایران دست به توسعه سلاح‌های هسته‌ای نمی‌زند، حفظ شود.

همچنین پایگاه خبری جروزالم پست اعلام کرد بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل با ارسال پیامی شفاف به جو بایدن، رئیس جمهور منتخب امریکا گفته است که با تلاش های واشنگتن برای پیوستن مجدد به توافق هسته ای ایران مخالفت خواهد کرد.

گفتنی است پیشتر نیز فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر خارجه عربستان سعودی در سخنانی مدعی شد کشورش باید شریک دولت آتی امریکا در خصوص هر گونه توافق هسته ای با ایران باشد.

فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان در سخنانی ادعایی خود در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی گفت: کمپین فشار حداکثری، زمینه را برای توافقی جدید با ایران فراهم کرده است. عربستان سعودی باید بخشی از هرگونه مذاکره احتمالی میان دولت اتی آمریکا و ایران در خصوص یک توافق هسته ای جدید باشد.

وزیر خارجه عربستان سعودی در بخش دیگری از مصاحبه خود و در ادامه اتهام پراکنی های خود علیه کشورمان، با اشاره به برجام مدعی شده بود: چنین توافقنامه ای می تواند حتی فراتر رود و به مسأله مسلح کردن شبه نظامیان از سوی ایران، چه در یمن باشد، و چه گروه های خاصی در عراق و یا سوریه را شامل شود.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.