آمریکا چین و روسیه را تهدید کرد: آماده جنگ می‌شویم!

رئیس عملیات دریایی نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا گفت با توجه به «تهدیدات فزاینده پکن و مسکو»، آمریکا به زودی آماده جنگ خواهد شد.

به گزارش تازه‌نیوز، ژنرال «جان ریچاردسون» رئیس اداره عملیات دریایی نیروی دریایی آمریکا امروز (چهارشنبه) در سخنانی گفت که این کشور لاجرم وارد جنگ خواهد شد.

به نقل از فارس، به نوشته الجزیره، او گفت: «با توجه به تهدیدات خصمانه فزاینده و سریع از سوی چین و روسیه در آینده آماده جنگ خواهیم شد».

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که همزمان، یک مقام ارشد نظامی چین نیز امروز وعده داده ارتش این کشور برای هرگونه جنگ آماده خواهد بود.

به نوشته روزنامه «چاینا مورنینگ پست» سخنان  ژنرال «وی فنگه» وزیر دفاع چین در شرایطی مطرح شده که این کشور با احتمال درگیری‌های فزاینده با آمریکا روبرو است. این سخنان در جریان میزگردی در حاشیه کنگره حزب کمونیست چین  در «پکن» بیان شد.

این مطالب را هم ببینید:

سخن مقامات آمریکایی و چینی درباره رویارویی احتمالی نظامی در حالی است که تنش چین با تایوان در هفته‌های گذشته به اوج رسید و «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در ماه اوت به بالاترین مقام آمریکایی تبدیل شد که در ۲۵ سال گذشته به تایوان سفر کرده است، اقدامی که خشم چین را برانگیخت و این کشور کماکان در حال برگزاری رزمایش و ماموریت‌های نظامی اطراف این جزیره است.

در همین حال، در جدید‌ترین رتبه‌بندی «قدرت ارتش ایالات متحده» مشخص شده که ارتش آمریکا در طول سال‌ها به طور فزاینده‌ای ضعیف‌تر شده و در معرض خطر عدم توانایی پاسخگویی به تهدیدات علیه منافع ملی قرار دارد.

وبگاه «واشنگتن اگزمینر» گزارشی را از اندیشکده «هریتیج» منتشر کرده است که بر اساس شاخص‌‌های این موسسه تحقیقاتی ضعف قدرت نظامی ایالات متحده را برای نخستین بار نشان می‌دهد. این اولین بار در تاریخ  ۹ ساله است که ارتش آمریکا بر اساس شاخص‌های این اندیشکده رتبه بندی پایینی کسب کرده است.

در گزارش اندیشکده هریتیج همچنین آمده است، این ضعف نتیجه منطقی سال‌ها استفاده مستمر از تجهیزات و نیروها، کمبود بودجه، اولویت‌های تعریف نشده، تغییر شدید سیاست‌های امنیتی، نظم و انضباط بسیار ضعیف در اجرای برنامه‌هاست.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.