هواشناسی ایران امروز پنج‌شنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۱

در استان‌های شمال غرب، برخی نقاط واقع در غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین و البرز ابرناکی، رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

به گزارش تازه‌نیوز، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم خواهد شد.

در شرق کشور وزش باد شدید و در برخی مناطق خیزش گردوخاک پدیده غالب است.

جمعه با ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور در استان‌های واقع در شمال غرب، برخی نقاط واقع در غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین و البرز ابرناکی، رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود همچنین بتدریج با شمالی شدن جرایانات روی دریای خزر ابرناکی و بارش باران در سواحل دریای خزر نیز همراه با کاهش دما شروع می‌شود.

شنبه مقدار بارش در این مناطق تشدید شده و در استان‌های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی نیز افزایش ابر و رگبار پراکنده باران گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ می‌دهد. یکشنبه فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب کاهش می‌یابد و در سواحل دریای خزر و در استان‌های اردبیل، خراسان شمالی و شمال استان‌های خراسان رضوی و سمنان بارش پراکنده ادامه خواهد داشت و بتدریج سامانه بارشی از شمال شرق کشور خارج خواهد شد.

دوشنبه برای برخی مناطق غرب و غرب سواحل دریای خزر بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. لازم ذکر است تا روز یکشنبه در شمال شرق و شرق کشور و استان‌های واقع در نوار غربی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید گاهی گردوخاک پیش بینی می‌شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.