پرخرج‌ترین جنگنده آمریکا سقوط کرد

رسانه‌های آمریکایی خبر دادند، یک فروند جنگنده اف-۳۵ حین بازگشت به پایگاه نیروی هوایی «هیل» در ایالت یوتای این کشور سقوط کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، در حالی که چند ماه قبل زمین‌گیر شدن جنگنده‌های جنگنده‌های نسل پنجم آمریکا به دلیل کمبود قطعات یدکی موتور خبرساز شده بود، یک جنگنده اف-۳۵ در ایالت یوتا سقوط کرد.

به نقل از فارس، منابع رسانه‌ای در آمریکا گزارش دادند، یک فروند جنگنده اف-۳۵ ساعت ۱۸:۱۵ دقیقه به وقت محلی ایالت یوتا در پایگاه هوایی «هیل» این کشور دچار سانحه شد.

به گزارش شبکه «سی‌ان‌ان»، مقام‌های آمریکایی اعلام کردند که خلبان این جنگنده توانست قبل از برخورد اف-۳۵ به زمین «ایجکت» کند و نیروهای امدادی او را برای بررسی وضعیت جسمانی، به بیمارستان منتقل کردند.

به گفته مسئولان آمریکایی، سقوط جنگنده اف-۳۵ زمانی رخ داد که خلبان آن از تمرین آموزشی عادی خود به پایگاه برگشت اما حین تلاش برای فرود دچار حادثه شد و سقوط کرد.

پرهزینه‌ترین جنگنده آمریکا در پایگاه هوایی «یوتا» سقوط کرد+عکس

این مطالب را هم ببینید:

سقوط اف-35 در یوتا

مقامات این کشور درباره علت سقوط جنگنده اف-۳۵ و وضعیت خلبان آن به جزئیات بیشتری اشاره نکردند و از آغاز تحقیقات در خصوص سقوط جنگنده خبر دادند.

سرهنگ «کریگ آندرل» یکی از فرماندهان نیروی هوایی آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت. آندرل گفت: «همه ما به عنوان خلبان از هر فرصتی برای کاهش آسیب‌ها استفاده می‌کنیم، بنابراین می‌دانم که خلبان تمام تلاش خود را برای جلوگیری از برخورد به هرگونه ساختمان یا هر چیزی روی زمین قبل از ایجکت انجام داده است».

پرهزینه‌ترین جنگنده آمریکا در پایگاه هوایی «یوتا» سقوط کرد+عکس

سقوط پرهزینه‌ترین هواپیمای جنگی آمریکا در حالی انجام شده که اواخر تیرماه زمین گیر شدن جنگنده اف-۳۵ در آمریکا خبرساز شده بود. بر همین اساس، شبکه «بلومبرگ» در گزارشی هشدار داده بود که کمبود قطعات یدکی ممکن است برخی از جنگنده‌های اف-۳۵ را زمین‌گیر کند

دیوان محاسبات آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که ظرفیت ناکافی انبار تعمیر و نگهداری که منجر به کمبود موتورهای فعال می شود، جنگنده‌های اف-۳۵ را بیشتر و برای مدت طولانی‌تر از حد انتظار زمین گیر کرده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.