جدیدترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان جمعه ۲۹ مهر

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۳۲ میلیون و ۵۵ هزار و ۶۵۳ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۷۹ هزار و ۸۱۴ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۴۰۴ هزار و ۶۰۵ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۹۹ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۴ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۹۹,۰۳۷,۴۳۹۱,۰۹۲,۴۰۹
۲هند۴۴,۶۳۸,۶۳۶۵۲۸,۹۵۳
۳فرانسه۳۶,۴۷۵,۵۱۸۱۵۶,۲۵۶
۴آلمان۳۵,۰۹۸,۰۶۲۱۵۲,۲۷۸
۵برزیل۳۴,۸۱۸,۷۷۴۶۸۷,۵۴۴
۶کره جنوبی۲۵,۲۴۴,۲۵۵۲۸,۹۵۲
۷انگلیس۲۳,۸۵۵,۵۲۲۱۹۲,۶۸۲
۸ایتالیا۲۳,۲۵۴,۶۳۳۱۷۸,۳۵۹
۹ژاپن۲۱,۸۹۴,۶۳۸۴۶,۰۸۵
۱۰روسیه۲۱,۳۴۵,۱۵۴۳۸۹,۲۶۶

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۵ هزار و ۵۵۵ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۳۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.