انگلیس به تکواندوکاران ایران ویزا نداد

روابط عمومی فدراسیون تکواندو اعلام کرد: ملی پوشان ایران به دلیل صادر نشدن روادید از سوی سفارت انگلستان در آنکارا، حضور در این مسابقات را از دست دادند.

به گزارش تازه‌نیوز، انگلستان از صدور روادید برای تکواندوکاران ایران برای حضور در رقابت های گرندپری منچستر خودداری کرد.

به نقل از شرق، سومین مرحله از رقابت‌های گرندپری در سال ۲۰۲۲ امروز جمعه ۲۹ مهرماه در حالی با حضور ۲۵۶ تکواندوکار از ۶۱ کشور به میزبانی انگلستان در منچستر آغاز شد که ملی پوشان ایران به دلیل صادر نشدن روادید از سوی سفارت انگلستان در آنکارا، حضور در این مسابقات را از دست دادند.

دعوت نامه رقابت‌های گرندپری برای تکواندوکاران واجد شرایط حضور، از سوی فدراسیون جهانی ارسال می شود. هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو در سفر خود به فرانسه و در حاشیه مسابقات گردندپری پاریس، روز ۱۳ شهریورماه در جلسه ای که با رئیس فدراسیون جهانی داشت، از دکتر «چو» درخواست کرد با توجه به تجربیات مسابقات جهانی ۲۰۱۹، دعوت نامه تکواندوکاران ایران زودتر ارسال شود. ضمن اینکه بعد از بازگشت به تهران نیز ۲ نامه در همین خصوص به WT ارسال شد.

این مطالب را هم ببینید:

بر همین اساس ۱۵ شهریورماه ماه دعوتنامه برای نمایندگان تکواندو ایران به فدراسیون ارسال شد و ۱۷ شهریورماه زمان حضور در سفارت انگلستان در کشور ترکیه برای تاریخ ۲۳ شهریورماه تعیین و نفرات اعزامی به این مسابقات از جمله تکواندوکاران، مربیان و سرپرست تیم در تاریخ تعیین شده (تیم ۲۳ شهریورماه) با حضور در سفارت این کشور در انکارا ضمن ارائه مدارک لازم، مراحل اخذ روادید را طی کردند.

از آن زمان تا کنون نیز پیگیری های لازم از سوی روابط بین الملل فدراسیون صورت گرفته و نامه های متعددی به کمیته برگزاری، فدراسیون جهانی و فدراسیون تکواندو انگلستان در خصوص تسریع در صدور روادید اعضای تیم ملی ایران ارسال شد که متاسفانه این پیگیری ها نتیجه لازم را نداشت تا تکواندوکاران کشورمان علی رغم آمادگی بالا حضور در این رقابت‌ها و امتیازات مهم آن(نفر اول۶۰، نفر دوم ۳۶ و نفر اول ۲۱.۶ امتیاز) را در مسیر کسب سهمیه المپیک از دست بدهند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.