التهاب و اغتشاش در کردستان +آمار کشته‌ها و تصاویر

در پی ناآرامی‌ها در بعضی از شهرهای کردستان دو نفر کشته شدند.

به گزارش تازه‌نیوز، فارس نوشت: به دنبال فراخوان ضدانقلاب و تحریک احساسات جوانان، غروب دیروز پنجشنبه شهرهای بانه و دهگلان دچار التهاب و در ادامه ناامنی و آشوب شد.

اغتشاشگران در بلوار بلال حبشی، بلوار هیمن، میدان جهاد و میدان مادر و همچنین مسیر حمزه‌آباد و سلیمان‌بگ بانه ضمن سردادن شعارهایی ساختارشکنانه، با روشن کردن آتش و شکستن تابلوهای راهنمایی  رانندگی موجب ایجاد راهبندان و مزاحمت برای مردم شدند.

نیروهای انتظامی با شلیک گاز اشک‌آور اغتشاشگران را متفرق کردند و اکنون شهر در آرامش است.

در جریان این اغتشاشات در شهر بانه دو نفر کشته شدند.

همچنین دیروز شهر دهگلان نیز شاهد اغتشاشات و ناامنی بود که عده‌ای با فریب دروغ‌های ضدانقلاب به خیابان آمده بودند و علیه نیروهای انتظامی و امنیتی سنگ‌پراکنی می‌کردند.

 

اعتراضات در کردستان

پلیس ابتدا می‌خواست با خویشتن‌داری اغتشاشگران را متفرق کند اما آنها بیشتر به سمت نیروها حمله‌ور می‌شدند که در نهایت با گاز اشک‌آور متفرق شدند.

ناامنی در مریوان و سنندج، دروغ بزرگ ضدانقلاب

 

اعتراضات در مریوان

رسانه‌های بیگانه و شبکه‌های اجتماعی وابسته به گروهک‌های ضدانقلاب با انتشار تصاویر و فیلم‌هایی سعی می‌کردند مردم و بخصوص جوانان شهرهای سنندج و مریوان را به خیابان بکشانند.

ناامنی در سنندج

دشمن با پخش این تصاویر و فیلم‌ها وضعیت شهرهای سنندج و مریوان را ناامن جلوه می‌داد و با یک دروغ شاخدار اعلام کردند مریوان سقوط کرده است، در حالیکه هیچ اتفاقی در این دو شهر رخ نداد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.