پرسپولیس صدر جدول را از دست می‌دهد؟

حمید درخشان سرمربی سابق تیم پرسپولیس می‌گوید تعطیلی لیگ به سود تیم‌ها نخواهد بود.

به گزارش تازه‌نیوز، حمید درخشان، پیشکسوت پرسپولیس درباره پیروزی یک بر صفر پرسپولیس برابر مس کرمان در هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال ایران اظهار کرد: درست که پرسپولیس بازی را برد و باعث خوشحالی هوادارانش شد اما این تیم در نیمه نخست بازی خوبی برابر مس به نمایش نگذاشت. نه هافبک‌ها خوب کار می‌کردند و نه مدافعان در بازی سازی از انتهای زمین موفق بودند. در حقیقت پرسپولیس در نیمه نسخت برنامه مشخصی برای رسیدن به گل از خود به نمایش نگذاشت و بیشتر سعی داشت روی اتفاقات به گل برسد. نکته مهم این بود که در این نیمه پرسپولیس فرصت چندانی هم به حریف نداد.

وی افزود: در نیمه دوم شرایط تغییر کرد و با حضور برخی بازیکنان نظیر امید عالیشاه، عمری و سیامک نعمتی روند بازی پرسپولیس تغییر کرد. در این نیمه بازی‌سازی‌های خوبی را از پرسپولیس شاهد بودیم و دیدید که روی همین بازی‌سازی‌ها پرسپولیس فرصت‌های خوبی را به دست آورد که اگر با دقت بیشتری از سوی دیاباته استفاده می‌شد، شاهد گل‌های بیشتری بودیم. با این حال معتقدم اگر پرسپولیس بخواهد با همین شیوه در بازی‌های آینده به میدان برود و عمل یک نیمه را از دست بدهد، حفظ صدرنشینی برایش سخت خواهد بود، چون رقبا  در انتظار این هستند که پرسپولیس امتیاز از دست بدهد و به جایش را در صدر جدول بگیرند.

او درباره انتقاداتی که به عملکرد مهدی ترابی وارد می‌شود هم گفت: مهدی ترابی  بازیکن بسیار خوب و تاثیرگذاری است اما باید پذیرفت که در هفته‌های اخیر افت کرده است و آن ترابی که همه انتظار داریم نیست. او توانایی‌های زیادی دارد و باید تلاش کند توانایی‌های خود را به نمایش بگذارد. ما در تمرینات حضور نداریم که بدانیم وضعیت تمرین مهدی ترابی چگونه است اما او در بازی‌ها کاملا مشخص است که عملکرد فنی سابق خود را ندارد و نیاز دارد که بیشتر تلاش کند تا به روزهای خوب خود برگردد.

درخشان درباره تعطیلی لیگ هم گفت: این تعطیلی ۵۰ روزه به سود لیگ نیست. تیم‌ها تازه به شرایط آرمانی خود رسیده‌اند و حالا باید بع تعطیلات بروند. این روند تعطیلی روی همه تیم‌ها تاثیر می‌گذارد چون آماده نگه داشتن بازیکنان کار دشواری است. قطعا این  موضوع روی کیفیت داربی هفته دوازدهم که قرار است بعد از جام‌جهانی برگزار شود هم تاثیر می‌گذارد. به هرحال تیم‌ها از یک تعطیلی ۵۰ روزه به لیگ برمی‌گردند و باید در داربی به میدان بروند که موضوع کار مربیان را برای آماده کردن تیمشان برای این بازی حساس سخت می‌کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.