جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در جهان شنبه ۷ آبان

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۳۵ میلیون و ۷۰ هزار و ۱۸۳ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۹۲ هزار و ۶۵۱ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، بنابر تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۹.۳ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۷ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۹۹,۳۳۱,۶۱۰۱,۰۹۵,۱۶۶
۲هند۴۴,۶۵۰,۷۱۴۵۲۹,۰۰۸
۳فرانسه۳۶,۷۷۰,۴۳۸۱۵۶,۸۳۲
۴آلمان۳۵,۵۷۱,۱۳۰۱۵۳,۵۴۴
۵برزیل۳۴,۸۶۴,۳۱۷۶۸۸,۱۳۲
۶کره جنوبی۲۵,۵۰۴,۲۸۸۲۹,۱۳۱
۷انگلیس۲۳,۸۹۸,۴۸۹۱۹۳,۶۷۳
۸ایتالیا۲۳,۵۰۴,۲۲۴۱۷۹,۰۲۵
۹ژاپن۲۲,۱۸۸,۱۱۷۴۶,۵۳۶
۱۰روسیه۲۱,۴۰۹,۸۱۵۳۸۹,۹۵۰

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۷ هزار و ۲۴۰ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۶۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.