توضیح رئیس فدراسیون درباره تعلیق آسیایی استقلال و پرسپولیس

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: نواقص موجود در پرونده صدور مجوز حرفه‌ای نمایندگان ایران برطرف شد و به طور حتم در کنگره بعدی AFC برای گرفتن مجوز نمایندگان ایران به لیگ قهرمان آسیا اقدام خواهیم کرد

به گزارش تازه‌نیوز، مهدی تاج، درباره رفع موانع جهت حضور تیم‌های استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: پرسپولیس و استقلال بار دیگر می‌توانند به لیگ قهرمانان آسیا برگردند و در این تورنمنت مهم آسیایی شرکت کنند، این اتفاق به زودی و ظرف ۲۰ روز آینده رخ خواهد داد.

وی افزود: محرومیت پرسپولیس و استقلال از لیگ قهرمانان آسیا، اتفاق تلخ و بلدی بود که می‌توانست به چرخه بین‌المللی این دو تیم ضربه بزند.

به نقل از ایرنا، رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: اگر این تعلیق ادامه پیدا می‌کرد حتی می‌توانست روی عملکرد تیم ملی فوتبال ایران نیز تاثیر منفی بگذارد.

تاج تصریح کرد: برای من بازگشت دو تیم بزرگ و پرطرفدار ایران به لیگ قهرمانان آسیا اهمیت زیادی داشت و با جدیت برای رفع این تعلیق تلاش کرده و می‌کنم.

وی تاکید کرد: به طور حتم در کنگره بعدی AFC برای گرفتن مجوز آن اقدام خواهیم کرد چرا که ایرداتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا از نمایندگان ایران گرفته بود، برطرف شد.

کمیته مستقل کنترل کنفدراسیون فوتبال آسیا اواخر سال ۱۴۰۰ سه باشگاه پرسپولیس، استقلال و گل‌گهر سیرجان را به دلیل نداشتن مجوز حرفه‌ای از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.