توافق آذربایجان و اسرائیل بیخ گوش ایران!

رسانه‌ها از توافقات جمهوری آذربایجان و رژیم موقت صهیونیستی در حوزه امنیت سایبری، ترابری هوایی و تسهیل حضور صهیونیست‌ها در جمهوری آذربایجان خبر دادند.

به گزارش تازه‌نیوز، رسانه‌ها از توافقات بین جمهوری آذربایجان و رژیم موقت صهیونیستی در حوزه ترابری هوایی و امنیت سایبری خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دولتی «آذرتاج»، «رشاد نبی اف» وزیر توسعه دیجیتال و حمل و نقل آذربایجان در سفر کاری به فلسطین اشغالی دیدارهای دوجانبه‌ای با مقام‌های رژیم اسرائیل برگزار کرد.  در این بازدید، توافقنامه حمل و نقل هوایی بین وزارت حمل و نقل جمهوری آذربایجان و وزارت حمل و نقل و ایمنی راه تل آویو امضا شد.

به نقل از فارس، بر این اساس، این توافقنامه سفرهای متقابل اتباع جمهوری آذربایجان و صهیونیست‌ها را تسهیل می‌کند. «مراو میکائیلی» وزیر حمل و نقل و ایمنی راه رژیم صهیونیستی نیز از روابط رو به رشد دو طرف  ابراز خرسندی و  از توافقنامه حمل و نقل هوایی قدردانی کرد. در این دیدار درباره همکاری‌های حمل و نقل اسرائیل و جمهوری آذربایجان تبادل نظر شد.

همزمان در این سفر مقام آذربایجانی با وزیر گردشگری رژیم صهیونیستی دیدار و گفت‌وگو کرد. رشاد نبی‌اف در این نشست با اشاره به وجود فرصت‌های بالقوه برای همکاری در زمینه گردشگری، از فعالیت‌های دفتر نمایندگی تجاری و گردشگری آذربایجان که  سال گذشته در اسرائیل افتتاح شد، بسیار قدردانی کرد.

این مطالب را هم ببینید:

در جریان این بازدید، توافقنامه‌ای بین سرویس امنیت الکترونیک و موسسه معروف فناوری صهیونیستی (تکنیون) به امضا رسید. قرار است بر اساس این قرارداد مرکز امنیت سایبری جمهوری آذربایجان افتتاح شود. آموزش‌های تحت این برنامه در باکو توسط کادر آموزشی دانشگاه فناوری تکنیون برگزار خواهد شد.

در دیدار مقام‌های جمهوری آذربایجان با مدیر آژانس فضایی رژیم اسرائیل گفت‌وگو کرد و در این نشست دورنمای همکاری با صنعت علوم فضایی رژیم صهیونیستی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

آژانس‌ها و شرکت‌های صهیونیستی برای شرکت فعال در کنگره بین‌المللی فضانوردی که سال ۲۰۲۳ در باکو برگزار می‌شود، دعوت شده‌اند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.