آمار جهانی کرونا چهارشنبه ۲ آذر/ ابتلای بیش از ۶۴۳ میلیون نفر

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۴۳ میلیون و ۹۱۲ هزار و ۴۵۴ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۲۹ هزار و ۱۸۶ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

به گزارش تازه نیوز، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۲۰ هزار و ۳۲۳ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۴ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۰,۲۷۹,۶۹۸ ۱,۱۰۳,۳۵۵
۲ هند ۴۴,۶۷۱,۱۱۹ ۵۳۰,۵۹۶
۳ فرانسه ۳۷,۴۴۲,۹۴۶ ۱۵۸,۴۲۷
۴ آلمان ۳۶,۲۸۰,۳۷۱ ۱۵۶,۹۵۱
۵ برزیل ۳۵,۰۹۴,۱۳۰ ۶۸۹,۲۲۳
۶ کره جنوبی ۲۶,۷۲۵,۰۵۳ ۳۰,۱۶۴
۷ ایتالیا ۲۴,۰۳۱,۵۳۸ ۱۸۰,۵۱۸
۸ انگلیس ۲۳,۹۷۷,۶۳۷ ۱۹۶,۲۴۱
۹ ژاپن ۲۳,۹۳۵,۴۴۵ ۴۸,۴۸۲
۱۰ روسیه ۲۱,۵۴۵,۳۵۱ ۳۹۱,۵۶۸

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۴۱۶ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۳۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.