آمار جهانی کرونا امروز جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱

آخرین آمار جهانی کرونا برای امروز جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش تازه‌نیوز، بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۴۴ میلیون و ۸۸۳ هزار و ۵۴۴ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۳۲ هزار و ۷۰۵ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

به نقل از ایسنا، همچنین براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۴ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۴ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوتی‌ها
۱ ایالات متحده ۱۰۰,۴۲۵,۲۰۱ ۱,۱۰۴,۶۰۲
۲ هند ۴۴,۶۷۱,۸۰۶ ۵۳۰,۶۰۴
۳ فرانسه ۳۷,۴۹۲,۱۳۴ ۱۵۸,۵۱۱
۴ آلمان ۳۶,۳۴۸,۴۷۷ ۱۵۷,۳۸۸
۵ برزیل ۳۵,۱۴۷,۰۹۱ ۶۸۹,۳۹۶
۶ کره جنوبی ۲۶,۸۳۷,۸۴۰ ۳۰,۲۷۸
۷ ژاپن ۲۴,۱۲۸,۹۱۴ ۴۸,۷۷۲
۸ ایتالیا ۲۴,۰۳۱,۵۳۸ ۱۸۰,۵۱۸
۹ انگلیس ۲۳,۹۷۷,۶۳۷ ۱۹۶,۲۴۱
۱۰ روسیه ۲۱,۵۵۶,۷۶۶ ۳۹۱,۶۸۰

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۴۶۷ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۳۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.