عشق شگفت‌انگیز یک شامپانزه به نوزاد تازه به دنیا آمده‌اش! +تصاویر و ویدئو

لحظه زیبای به هم پیوستن شامپانزه مادر و نوزادش دو روز بعد از تولد با سزارین تصاویری شگفت انگیز از دنیای مادرانه را رقم زده است.

به گزارش تازه‌نیوز، ویدیویی که از سوی باغ وحش کانزاس منتشر شده لحظه دلگرم کننده ای را نشان می‌دهد که یک شامپانزه ی مادر بعد از دو روز جدا ماندن از نوزادش به دلیل مشکلات به وجود آمده حین تولد، برای در آغوش گرفتن او می‌شتابد.

این فیلم نشان می‌دهد که مهاله، شامپانزه مادر، بلافاصله پس از وارد شدن به محوطه‌ای در باغ وحش کانزاس که کوچِزا، نوزاد پسرش در آن در حال استراحت است، او را برمی‌دارد و در آغوش می‌گیرد. باغ وحش شهرستان سجویک در ایالت کانزاس آمریکا این فیلم را پس از تولد کوچزا در روز سه شنبه به صورت آنلاین منتشر کرد.

به دنیا آمدن بچه شانپانزه

پس از آنکه مهاله حین زایمان با مشکل روبه‌رو شد، کارکنان باغ وحش تصمیم گرفتند عمل سزارین انجام دهند. این مادر و پسر به مدت دو روز جدا از هم نگهداری شدند و کوچزا تحت نظر بود.

باغ وحش اعلام کرد: «بعد از دو روز کامل مهاله و نوزادش امروز صبح دوباره به هم رسیدند!» و ادامه داد: «مهاله بعد از آنکه زایمان طبیعی‌ اش با مشکل مواجه شد، به صورت اورژانسی از طریق سزارین زایمان کرد. نوزاد قادر نبود به درستی تنفس کند، بنابراین با تیم پزشکی در بیمارستان ماند تا بتواند پس از بهبود به مادرش ملحق شود.»

در این ویدیوی دلگرم کننده که ۱۷ نوامبر به صورت آنلاین منتشر شد، مهاله وارد محوطه‌ای می‌شود که نوزاد جدیدش در آن زیر یک پتو در حال استراحت است. او برای لحظه‌ای بی‌حرکت می‌نشیند و متوجه نمی‌شود که نوزاد تازه متولد شده‌اش تنها چند سانتیمتر با او فاصله دارد.

چند ثانیه بعد بچه شامپانزه دست کوچکش را بالا می‌برد و توجه مادر را جلب می‌کند، در این لحظه مادر با عجله می‌آید و او را محکم در آغوش می‌گیرد.

پست فیس بوکی این باغ وحش توجه هزاران کاربر را به خود جلب کرده است.

باغ وحش سجویک یک سازمان غیر انتفاعی است که در ویچیتا واقع شده است و محل زندگی ۳ هزار حیوان از نزدیک به ۴۰۰ گونه متفاوت است.

منبع: روزیاتو

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.