آمار جهانی کرونا امروز سه‌شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱

آخرین آمار جهانی کرونا برای امروز سه‌شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش تازه‌نیوز، بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۴۶ میلیون و ۵۱۰ هزار و ۲۴۵ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۳۷ هزار و ۶۳۰ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

به نقل از ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۸ هزار و ۷۶۲ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۵ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۶ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۰,۵۰۷,۹۲۸ ۱,۱۰۴,۸۷۹
۲ هند ۴۴,۶۷۳,۱۷۰ ۵۳۰,۶۱۵
۳ فرانسه ۳۷,۶۸۶,۶۰۳ ۱۵۸,۷۷۱
۴ آلمان ۳۶,۴۱۹,۷۱۷ ۱۵۷,۶۵۷
۵ برزیل ۳۵,۲۲۹,۷۴۵ ۶۸۹,۶۰۱
۶ کره جنوبی ۲۷,۰۳۱,۳۱۹ ۳۰,۴۵۴
۷ ژاپن ۲۴,۵۱۹,۶۷۴ ۴۹,۲۸۱
۸ ایتالیا ۲۴,۲۶۰,۶۶۰ ۱۸۱,۰۹۸
۹ انگلیس ۲۴,۰۰۰,۱۰۱ ۱۹۶,۸۲۱
۱۰ روسیه ۲۱,۵۷۹,۸۱۲ ۳۹۱,۸۹۰

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۶۳۴ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۳۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.