اظهارات جدید آمریکا درباره آتش اعتراضات در ایران

وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگویی، به اظهارات مقامات ایرانی درخصوص دست داشتن غرب در ناآرامی‌های اخیر ایران واکنش نشان داد.

به گزارش تازه‌نیوز، آنتونی بلینکن،‌ وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه با اشاره به سخنان مقامات ایرانی درخصوص دست داشتن غرب در ناآرامی‌های اخیر در ایران عنوان کرد: اتفاقی که در ایران در حال وقوع است در وهله اول درباره ایرانیان، آینده و کشورشان است. این اتفاقات درباره ما نیست.

به نقل از ایسنا،‌ وی مدعی شد: یکی از اشتباهات اساسی آن‌ها این است که تلاش دارند تا انگشت‌شان را به سوی ایالات متحده یا اروپا نشانه بگیرند و ادعا کنند که ما به نحوی مسئول برانگیختن یا شعله‌ور کردن آتش اعتراضات هستیم. آن‌ها به طور اساسی مردم خود را درک نمی‌کنند.

بلینکن در ادامه عنوان کرد: تمرکز جهان به طور درست بر روی وقایعی که در خیابان‌های ایران در جریان است،‌ قرار دارد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین ادعا کرد که این کشور در جهت اطمینان حاصل کردن از اینکه ایرانیان به فناوری لازم برای ارتباط برقرار کردن با یکدیگر و جهان خارج دسترسی دارند،‌ تلاش کرده است.

این مقام ارشد دستگاه دیپلماسی آمریکا مدعی شد: ما به همراه دیگر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی درحال اتخاذ گام‌های دیپلماتیک دیگری نیز هستیم تا نشان بدهیم که جهان سرکوب در ایران را به چه شکل می‌بیند اما تمرکز باید بر روی مردم ایران بماند. این رویدادها درباره خواسته، نیازها و انتظارات آن‌هاست.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.