صحبت‌های برادر الناز رکابی در مورد تخریب ویلایشان: در دیگر کشورها با قهرمانانشان این کار را می‌کنند؟

تسنیم نوشت: پس از انتشار اخبار دروغ درباره تخریب خانه‌باغ خانوادگی الناز رکابی، برادر او ضمن تکذیب این شایعات، در تشریح اصل ماجرا به برخی پیشنهادها به او و خواهرش برای خروج از ایران اشاره کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، تسنیم نوشت: تخریب ویلای غیرقانونی خانواده رکابی در باغ ۲ هزار متری آن‌ها در اطراف شهر زنجان، دروغ جدید شبه‌رسانه اینترنشنال بود که سعی کرد با انتشار آن هجمه جدیدی علیه ایران، این بار با بهانه قرار دادن یک چهره ورزشی آغاز کند. ادعایی که بهانه آن استوری چند روز قبل داوود رکابی برادر الناز بود.

اما پیگیری‌ها نشان داد که تخریب این خانه‌باغ غیرقانونی مربوط به خرداد امسال است و هیچ ربطی به حوادث ماه‌های اخیر و ماجرای رخ‌داده در اردوی خارج از کشور الناز رکابی ندارد.

داود رکابی عضو قدیمی تیم ملی سنگنوردی (با ۲۱ سال سابقه) و دارای بیش از ۱۲۰ مدال ملی و بین‌المللی است که نخستین تجربه خود را از سال ۱۳۸۰ در تیم ملی تجربه کرده و اخیراً باز هم به تیم ملی دعوت شده است.

به من گفتند مقدمات سفر رایگان شما و خواهرت را فراهم می‌کنیم

رکابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، درباره انعکاس خبر تخریب خانه‌باغ خانوادگی‌شان و بهره‌برداری رسانه‌های ضدانقلاب از آن گفت: ما راضی نیستیم مسائل داخلی کشور توسط آن‌ها منعکس شود و نیازی نداریم آن‌ها حامی ما باشند. بعد از منعکس شدن این فیلم، چند پیشنهاد از کشورهای خارجی به بنده شده که اعلام کردند مقدمات حضور بنده و خواهرم را در یکی از کشورها، آن هم رایگان فراهم می‌کنند ولی پاسخ من منفی بوده است. بنده و خواهرم می‌خواهیم در ایران بمانیم چون متعلق به این کشور هستیم اگر چه برخی ناعدالتی‌ها ما را آزار می‌دهد.

این مطالب را هم ببینید:

وی افزود: بنده حدود ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرم و چهار میلیون این حقوقم را برای کرایه منزل می‌دهم. بقیه حقوقم هم مخارج روزمره و هزینه وام پرداخت می‌شود. آیا در دیگر کشورها با قهرمانانشان این کار را می‌کنند؟ بعد از قهرمانی‌های متعدد وعده‌های زیادی به بنده دادند ولی هیچ کدامشان محقق نشد. مسکن قهرمانان و اعطای پاداش‌ها فقط در حد وعده بود که در سال‌های قبل رخ داده است.

این قهرمان سنگ‌نوردی کشورمان درباره ماجرای ساخت و تخریب این خانه‌باغ گفت: بنده خانه‌باغ را در پاییز ۹۸ احداث کردم. آقایان بار نخست به بنده تذکر دادند و گفتند مشمول تخریب خواهد بود. چندین بار به اداره جهاد مراجعه کردم و صحبت آنان این بود که اگر تا شهریور ۹۸ احداث می‌کردید مشمول بخشودگی بودید ولی چون بعد از شهریور ۹۸ احداث شده است مشمول بخشودگی نیستید و باید خانه‌باغ شما تخریب شود و بنده متعجب هستیم این قوانین را چه کسانی تصویب می‌کنند. التماس‌های زیادی به رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان کردم ولی وی قبول نکرد.

وی ادامه داد: بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان خانه‌باغ ما را تخریب کردند ولی نمی‌دانم جریمه ۱۶۸ میلیونی برای چه است؟ قاضی شعبه دو دادگاه زنجان رأی داد که علاوه بر تخریب باید این هزینه را واریز کنم. هم اکنون سند منزل پدرخانم بنده در اختیار آن‌هاست و ماهیانه یک میلیون تومان تا ۱۴ سال واریز خواهم کرد.

چرا هم تخریب هم جریمه؟ تخریب نمی‌کردند جریمه را با رضایت پرداخت می‌کردم

رکابی افزود: اگر خانه‌باغ را تخریب نکرده بودند بنده این مبلغ جریمه را با رضایت کامل پرداخت می‌کردم. ولی برایم سنگین است که هم ویلا را تخریب کردند و هم هزینه ۱۶۸ میلیون تومانی تحمیل کردند. در کجای دنیا با قهرمانانشان این گونه رفتار می‌کنند؟

وی گفت: نکته جالب موضوع اینجاست که در اطراف باغمان، همه خانه باغ دارند و به قول مسئولان آن‌ها تا شهریور ۹۸ احداث کرده بودند و گویا فقط خانه باغ ما اضافی بود. حتی برخی‌ها برای خانه‌باغ‌هایشان گازکشی کرده‌اند. وقتی به باغ می‌روم و می‌بینم که همه خانه دارند ولی ما نداریم به شدت عصبانی می‌شوم.

رکابی گفت: بنده پرافتخارترین سنگنورد ایران هستم و بیش از ۱۲۰ مدال ملی و بین‌المللی دارم ولی چه فایده که ارزشی در کشور نداریم. برخی مسئولان با رفتارهایشان انسان را وادار می‌کنند که از کشور مهاجرت کنیم. همین مسئولان مورد غضب رهبر معظم انقلاب هم هستند. چرا موقع تخریب کسی به داد ما نرسید ولی از روز پنجشنبه که این فیلم توسط یکی از رسانه‌های معاند منتشر شده است بالغ بر ۲۰۰ تماس از افراد مختلف داشتم. چرا همین مسئولان خرداد ماه امسال به داد بنده و خانواده‌ام نرسیدند؟

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.