آمار جهانی کرونا امروز یک‌شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱

آخرین آمار جهانی فوت و ابتلا به کرونا برای امروز یک‌شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش تازه‌نیوز، بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۴۹ میلیون و ۶۸۹ هزار و ۹۱۸ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۴۵ هزار و ۸۰۳ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

به نقل از ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۲۵ هزار و ۲۵۲ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۷ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۸ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۱۰۰,۷۹۶,۳۰۰۱,۱۰۶,۶۴۰
۲هند۴۴,۶۷۴,۴۵۹۵۳۰,۶۲۸
۳فرانسه۳۸,۰۲۷,۹۶۸۱۵۹,۰۹۳
۴آلمان۳۶,۵۵۷,۸۶۱۱۵۸,۱۹۸
۵برزیل۳۵,۴۰۰,۱۵۹۶۹۰,۲۱۳
۶کره جنوبی۲۷,۳۰۸,۰۹۰۳۰,۷۲۹
۷ژاپن۲۵,۱۳۰,۸۸۶۵۰,۱۹۳
۸ایتالیا۲۴,۴۸۸,۰۸۰۱۸۱,۷۳۳
۹انگلیس۲۴,۰۲۴,۷۴۶۱۹۷,۲۵۳
۱۰روسیه۲۱,۶۱۱,۰۰۳۳۹۲,۱۷۶

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۷۹۹ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۳۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.