توافق مالی و بانکی جدید میان ایران و چین

نشست مشترک هیأت مالی و بانکی کشورمان به ریاست قائم مقام بانک مرکزی و مدیران ارشد ارزی این بانک با مقامات تأمین مالی و بانکی چین در تهران برگزار شد.

به گزارش تازه‌نیوز، طبق اعلام بانک مرکزی، در این نشست دو طرف بر گسترش همکاری‌های متقابل، تقویت سازوکار‌های مالی – بانکی مشترک، توسعه و ارتقای روابط اقتصادی و گسترش مناسبات دو جانبه تأکید کردند.

به نقل از ایسنا، ابوالحسنی، قائم مقام بانک مرکزی در همین باره عنوان کرد: در این دیدار به منظور فراهم سازی بستر اجرایی قرارداد همکاری‌های راهبری بین دو کشور ایران و چین، بر نهایی سازی سازوکار‌های مالی و بانکی مناسب در اسرع وقت تأکید و توافق‌های لازم در این باره انجام شد.

این مطالب را هم ببینید:

قائم مقام بانک مرکزی در ادامه تصریح کرد: در این نشست همچنین برای تسهیل امور بانکی تجار و ایرانیان مقیم چین از جمله دانشجویان تفاهم شد که دو طرف مسائل مربوطه را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف کنند.

وی اظهار کرد: طرفین در این دیدار بر ادامه همکاری‌ها و مذاکرات لازم راجع به تسهیل تبادلات تجاری، سرمایه گذاری‌های مشترک در حوزه‌های مختلف صنعتی، ریلی، علمی و فناوری، محصولات کشاورزی و سایر مسائل اقتصادی ایران و چین تأکید کردند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.