جام تو را می‌خواند؛ یک قدم تا جاودانگی/ کرواسی دیگر جانی نداشت

تیم ملی فوتبال آرژانتین با درخشش کاپیتان و ستاره فراموش نشدنی خود دیدار مرحله نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برابر کرواسی را به سود خود تمام کرد تا در یک قدمی جام قهرمانی قرار بگیرد.

به گزارش تازه‌نیوز، نخستین دیدار مرحله نیمه نهایی بیست و دومین دوره رقابتهای فوتبال جام جهانی از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه سه شنبه بین تیم های آرژانتین و کرواسی در ورزشگاه لوسیل قطر برگزار شد که در پایان نماینده آمریکای جنوبی به پیروزی ۳ بر صفر رسید و با اقتدار راهی دیدار فینال شد.

دو تیم در شرایطی به مصاف هم رفتند که در دوره گذشته جام جهانی کرواسی موفق به شکست آرژانتین شد و تا فینال هم پیش رفت و با شکست برابر فرانسه عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد. ضمن این که این تیم اروپایی بدون شکست به مرحله نیمه نهایی رسید اما آرژانتین در اولین دیدار خود برابر عربستان تن به شکست داده بود.

دیدار دو تیم را نبردی ماندگار برای دو کاپیتان تاثیرگذار این تیم هم باید دانست. لیونل مسی و لوکا مودریچ آخرین جام جهانی خود را پشت سر می گذارند و برایشان اهمیت داشت که در این دیدار به پیروزی برسند و راهی فینال شوند.

با این حال بازی متعادل آغاز شد و دو تیم سعی می کردند با نزدیک شدن به دروازه یکدیگر به گل برسند اما این اتفاق تا دقیقه ۳۱ خیلی جدی رخ نداد تا این که یاران مسی در یک ضد حمله توسط آلوارز وارد محوطه جریمه کرواسی شدند که برخورد لیواکوویچ با او داور را مجاب به گرفتن پنالتی کرد.

سه دقیقه بعد لیونل مسی که با انجام این بازی به رکورد ۲۵ بازی لوتار ماتئوس در جام جهانی رسیده بود، پشت ضربه پنالتی ایستاد و با ضربه ای محکم و دقیق دروازه کرواسی را باز کرد تا دقایق باقی مانده جذابیتی دو چندان پیدا کند.

در حالی که کرواسی بعد از خوردن گل فشار حملاتش را بیشتر کرد تا خیلی زود بتواند بازی را به تساوی بکشاند، در یک ضد حمله که در دقیقه ۳۹ شکل گرفت «خولین آلوارز» بازهم صاحب توپ شد و این بار با کاری انفرادی توپ را به تور دروازه حریف چسباند تا شادی آرژانتینی ها مضاعف شود.

بیشتر بخوانید:

کروات ها که تصور نمی کردند در این دیدار روی دو ضد حمله غافلگیر شوند، تلاش زیادی کردند تا قبل از پایان نیمه اول یکی از گل ها را جبران کنند اما موفق به این کار نشدند تا نیمه اول با برتری دو بر صفر یاران مسی به پایان برسد.

به نقل از مهر، در نیمه دوم کروات ها شرایط متفاوتی داشتند و تلاش کردند به دروازه حریف نزدیک شوند اما ترس از ضد حملات و خوردن گل سوم برای این تیم وجود داشت. اتفاقی که در دقیقه ۵۸ رخ داد و مسی تا درون محوطه شش قدم هم پیش رفت اما ضربه نهایی او به بدن دروازه بان برخورد کرد و گل سوم به ثمر نرسید.

کاپیتان مسی که هنوز هم تاثیرگذارترین بازیکن آرژانتین است در دقیقه ۶۹ با حرکتی انفرادی که از نزدیکی خط میانی زمین آغاز شد تا محوطه جریمه پیش رفت و پاس رو به بیرون او به آلوارز رسید تا این بازیکن به ضربه ای زمینی گل دوم خودش و گل سوم آرژانتین را به ثمر برساند.

پس از این گل هم عطش آرژانتین فروکش کرد و هم کرواسی دیگر انگیزه ای برای حملات پرتعداد به سمت دروازه حریف نداشت تا دقایق پایانی کم رمق تر از دقایق قبل پشت سر گذاشته شود و در نهایت آرژانتین با همان سه گل به برتری برسد و راهی فینال شود.

فینال بیست و دومین دوره رقابتهای فوتبال جام جهانی بین تیم ملی آرژانتین و برنده دیدار تیم های فرانسه و مراکش (که چهارشنبه شب برگزار خواهد شد) روز ۲۷ آذرماه برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.