امام جمعه اصفهان: مردم متدین وظیفه‌ آتش به اختیار دارند

مهدوی امام جمعه موقت اصفهان در جمع بانوان بست نشین در گلستان شهدا در حمایت از عفاف و حجاب، در دست نوشته‌ای نوشت: ان شاءالله مسئولین به وظیفه‌ی انقلابی خود عمل کنند و الا مردم متدین وظیفه‌ی آتش به اختیار دارند.

به گزارش تازه‌نیوز، حجت الاسلام سید ابوالحسن مهدوی، با اشاره به موضوع الزام عقلی، درونی و فطری حجاب اظهار کرد: حجاب استدلال عقلی و پشتوانه فطری دارد و بر مبنای “فطرت الله الذی فطرالناس علیها” بوده، نشانه آن این است که قبل از دین اسلام، زنانی که عفیفه بودند حجاب داشتند.

به نقل از خبرفوری، وی افزود: حجاب فارق بین انسان و حیوان و پوشش فاصله گرفتن از درجه حیوانیت است، لذا پوشش با حیاء ملازم یکدیگر هستند و حیاء با کلمه حی از یک خانواده است.

عضو خبرگان رهبری با بیان این مطلب که برهنگی مرده گی روحی است، گفت: حجاب احترام به جامعه و آزادی فکر است و زمانی که پوشش مناسب در جامعه وجود داشته باشد، مرد و زن به دنبال کار خود و خدمت به جامعه هستند، اما زمانی که پوشش نامناسب بود، مشغولیت فکر ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به خاطره‌ای از حضور یکی از نمایندگان اسبق مجلس انگلیس «جک بالارد» در ایران و تجربه حجاب یک زن غربی در ایران عنوان کرد: آزادی ظاهری، فکر را مشغول می‌کند در حالی که ما به دنبال آزادی فکری هستیم.

وی اضافه کرد: پوشش مناسب احترام به خانواده است، چون زنی که برهنه ظاهر می‌شود، هزاران نفر را متوجه خود می‌کند، حال اگر آن‌ها ازدواج نکرده اند در دام گناه می‌افتند و فکر آن‌ها ناراحت است و اگر ازدواج نیز کرده اند به ازدواج خود دیگر قانع نمی‌باشند.

مهدوی با اشاره به روایتی از سیره و سلوک حضرت فاطمه سلام الله علی‌ها در برخورد با نامحرمان گفت: یکی از معیار‌های مهم جامعه پیشرفته این است که مردان و زنان با پوشش مناسب در جامعه ظاهر می‌شوند و این مسئله نشان می‌دهد پیشرفت فرهنگی دارند و زنان و مردان در جامعه به وظایف خود عمل می‌کنند، اما زنانی که بی حیا و بی عفت هستند به طور قطع خدمتی به جامعه نمی‌توانند بکنند و ضرر‌هایی نیز برای جامعه دارند.

این مطالب را هم ببینید:

وی با تأکید بر توصیه شهدا در وصایای خود به رعایت حجاب و عفاف تصریح کرد: امیدوار هستیم مسئولین صدای بانوان مطالبه گر حجاب و عفاف را بشنوند، چرا که صاحبان انقلاب نیز همین بانوان مطالبه گر هستند. صاحب انقلاب به معنای فردی است که برروی آرمان‌های انقلاب اسلامی پافشاری می‌کند، لذا با همین روحیه جهادگونه محکم بایستید و حرکت کنید و با حفظ امنیت تذکر دهید.

عضو خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: اقدامات خود را رسانه‌ای کرده و هر چه می‌توانید بیان کنید و به دیگران انتقال دهید، ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر نیز حامی بوده و این حمایت را وظیفه خود می‌داند.

مهدوی رعایت پوشش و چادر را یک فرمان عقلی عنوان کرد و ادامه داد: افرادی که چادر را رعایت می‌کنند به فرمان عقل خود عمل می‌کنند و آن‌ها که رعایت نمی‌کنند عقل خود را پایمال کرده و پیش از این که بخواهند با قانون مقابله کنند با عقل خود مقابله می‌کنند.

وی با بیان وجوه علمی رعایت پوشش گفت: دنیا در مقابل علم ساکت است و نمی‌تواند جواب بدهد، لذا به ما توهین می‌کنند، اما نمی‌توانند جواب علمی بدهند، هم چنان که از نظر علمی ثابت شده است رنگ مشکی رنگ صامت است و کمترین جاذبه را دارد، لذا عقل انسان برای رعایت در جامعه رعایت و انتخاب پوشش مناسب‌تر حکم به انتخاب رنگ تیره‌تر می‌کند.

عضو خبرگان رهبری تاکید کرد: حیا صفت درونی است که فرد را از جرات به گناه باز می‌دارد و انسان را زنده می‌کند و اگر مسئولان به وظیفه خود عمل کنند، هم نصرت الهی و هم اقتدار نظام و دفاع مردم را نیز خواهند دید و اگر به وظیفه شرعی خود عمل نکردند به مصداق آیه ” یَکَادُ زَیْتُهَا یُضِیءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ ” افراد آتش به اختیار عمل خواهند کرد.

گفتنی است در پایان، مهدوی در جمع بانوان بست نشین در گلستان شهدا در حمایت از عفاف و حجاب، دست نوشته‌ای نوشت:

«باسمه تعالی ان شاءالله مسئولین به وظیفه‌ی انقلابی خود عمل کنند و الا مردم متدین وظیفه‌ی آتش به اختیار دارند.»

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.