روایت قوه قضائیه از پرونده نوجوان ۱۵ ساله بازداشت‌شده

روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان البرز در خصوص آخرین وضعیت پرونده امیرحسین رحیمی اعلام کرد: دادگاه با توجه به تکمیل تحقیقات مقدماتی در دادسرا، ضمن تعیین وقت رسیدگی، با اخذ تامین متناسب دستور آزادی را صادر کرد و متهم در حال حاضر آزاد شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان البرز در خصوص آخرین وضعیت پرونده امیرحسین رحیمی توضیحاتی ارائه کرد.

به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان البرز اعلام کرد: با توجه به اخباری که در برخی رسانه‌ها در خصوص یکی از بازداشتی‌های اغتشاشات اخیر در شهرستان فردیس به نام «امیر حسین رحیمی» منتشر شده است: امیرحسین رحیمی در صحنه اغتشاشات شهرستان فردیس در حالی که کوکتل مولوتوف به همراه داشته از سوی یکی از ضابطان دادگستری دستگیر شده و به کانون اصلاح و تربیت شهید کچویی منتقل شده است و شایعه زندان رفتن وی صحت ندارد. متهم در جلسات متعدد تحقیق که در روزهای مختلف از سوی مقامات قضایی از وی انجام شد به دفعات نزد مقام قضایی اظهار داشته که چندبار در اغتشاشات حضور داشته و در برخی موارد هم تصاویری از حضور خود گرفته و ارسال می‌کرده است.

طبق تحقیقات به عمل آمده امیرحسین رحیمی در زمان بازداشت، به همراه عده‌ای دیگر در صحنه اغتشاشات حضور داشته و با پرتاب چندین کوکتل مولوتف که از قبل ساخته بودند، نسبت به آتش زدن خیابان و تحریک مردم اقدام می‌کرده است.

این مطالب را هم ببینید:

در خصوص متهم، از آنجایی که وکیلی برای وی معرفی نشده بود مرجع قضایی نسبت به معرفی وکیل تسخیری اقدام کرد و وکیل تسخیری نیز در جلسات تحقیق دادسرا حضور داشته و دفاعیات موکل خود را بیان کرده است و علاوه بر آن، به لحاظ مقررات قانونی متهم می‌تواند در هر مرحله از محاکمه نسبت به معرفی وکیل انتخابی خود نیز اقدام کند.

نکته قابل توجه این است که متهم در هیچ یک از اظهارات خود، چه در نزد ضابط و چه در نزد مقام قضایی در دادسرا، هیچ اشاره‌ای به مصدوم بودن یا وجود ساچمه در بدن خود نکرده است که به محض اطلاع از این موضوع اقدامات درمانی در خصوص نامبرده آغاز شده است.

پرونده پس از تکمیل تحقیقات، منتهی به صدور قرار جلب دادرسی و کیفرخواست شده و جهت رسیدگی به دادگاه اطفال و نوجوانان ارجاع شده است. دادگاه با توجه به تکمیل تحقیقات مقدماتی در دادسرا، ضمن تعیین وقت رسیدگی، با اخذ تامین متناسب دستور آزادی را صادر کرد و متهم در حال حاضر آزاد شده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.