روزی نیست که دلار و طلا رکورد جدیدی را ثبت نکند/ رئیسی و وزرا تماشاچی هستند!

یک فعال سیاسی گفت: روزی نیست که دلار و طلا رکورد جدیدی را ثبت نکند، به نظر می رسد رئیسی و وزرا نیز راه روحانی را می روند و کشور را رها کردند و بیشتر تماشاچی هستند.

به گزارش تازه‌نیوز، وقتی ترامپ از برجام خارج شد و قیمت ها در بازار روز به روز افزایش یافت، این دیدگاه مطرح بود که دولت حسن روحانی برنامه دیگری برای اداره کشور ندارد با شکست برجام کشور را رها کرده و فقط نظاره گر است اما همان هایی که چنین نقدهایی را به دولت دوازدهم وارد می کردند امروز سکاندار امور اجرایی مملکت هستند و روزی نیست که دلار و طلا رکورد جدیدی را ثبت نکند، به نظر می رسد رئیسی و وزرا نیز راه روحانی را می روند و کشور را رها کردند و بیشتر تماشاچی هستند.

غلامعلی رجایی در گفتگو با نامه نیوز درباره رها کردن امور اجرایی کشور توسط دولت گفت: آقای رئیسی کار را رها نکرده است و اتفاقا سفرهای او به شهرستان ها نشان می دهد که کارش را دلسوزانه دنبال می کند. البته وقتی کسی از قوه قضائیه بیاید و مسئولیت قوه مجریه را در شرایط ابربحران ها تحویل بگیرد، کار سختی پیش رو دارد.

وی با بیان اینکه کابینه ناکارآمد دولت سیزدهم نمی تواند ابربحران های کشور را تدبیر کند، افزود: نمایندگان مجلس نیز به این جمع بندی رسیدند که این وزرا ناکارآمد هستند، البته فعلا مماشات می کند اما به نظر می آید به تدریج در مقام تغییر این وزرا برآیند. قطعا دولت به جراحی نیاز دارد و این را در مواضع و نطق های نمایندگان مجلس به وضوح می بینیم.

بیشتر بخوانید:

این فعال سیاسی با بیان اینکه این دولت با کابینه فعلی قطعا نمی تواند کشور را از ابربحران هایی همچون کاهش ارزش پول ملی و اوضاع وخیم معیشت مردم عبور دهد، تأکید کرد: مجلس با این کارت زردها دارد به دولت پیام می دهد که باید در مقام ترمیم کابینه برآید. معتقدم اگر چند وزیر عوض شوند بقیه وزرا حساب کار دست شان می آید که باید به اندازه حل مشکلات کشور کار بکنند.

وی افزود: آقای رئیسی کار را رها نکرده اما توان دولت او همین قدر است. امروز هرچقدر فکر می کنم نسبتی بین آقای بذرپاش با اداره وزارت راه و شهرسازی نمی بینم. همین وضعیت را درباره آقای زاکانی شاهد بودیم، اول کاندیدای ریاست جمهوری شد، بعد نامش برای تصدی چند وزارتخانه مطرح بود، در نهایت او را برای اداره شهرداری تهران انتخاب کردند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی یادآور شد: نمی توان مردی را برای همه فصول درنظر گرفت. آقای بذرپاش رئیس دیوان محاسبات کشور شد، با پیروزی آقای رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری برای وزارت رفاه و کار مطرح بود، حالا وزیر راه شهرسازی شده است. اداره وزارت راه و شهرسازی یک حوزه تخصصی است و فردی متخصص در این حوزه باید مسئولیت کار را به عهده می گرفت.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.