ریزش قیمت دلار در بازار ارز +نرخ جدید

همزمان با آغاز کاهش قیمت ها در بازار طلا و ارز از ساعتی قبل دلار در بازار آزاد وارد کانال ۳۸ هزار و دلار توافقی وارد کانال ۳۴ هزار تومان شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، قیمت دلار که در روزهای گذشته سیر صعودی را طی می کرد از ساعتی قبل عقب نشینی کرده و به کانال ۳۸ هزار تومان بازگشته است.

قیمت دلار توافقی نیز که در چند روز اخیر در کانال ۳۶ هزار تومان معامله می شد امروز (سه شنبه) به کانال ۳۴ هزار تومان بازگشته است. هم اکنون در بازار توافقی قیمت فروش دلار ۳۴ هزار و ۴۲۸ تومان درج شده است.

به نقل از تسنیم، قیمت دلار در بازار آزاد و معاملات فردایی یک کانال به عقب برگشته و هم اکنون دلار در خیابان فردوسی در میانه کانال ۳۸ هزار تومان معامله می شود این درحالی است که صبح امروز دلار در میانه کانال ۳۹ هزار تومان خرید و فروش می شد.

فعالان بازار ارز قبلا پیش بینی کرده بودند که افزایش قیمت ها در بازار ارز احتمالاً خیلی دوام نخواهد داشت و دلار به کانال ۳۵ هزار تومان باز می گردد.

بانک مرکزی نیز با تأکید براینکه مشکلی در تأمین ارز وجود ندارد، اعلام‌کرده: در هفته‌های اخیر بازار ارز به‌طور عمده متاثر از انتشار برخی اخبار و شایعات غیرواقعی با نوساناتی مواجه شده است.

امروز هم احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت با اشاره به اینکه، نوسانات ارزی که در آبان ماه و آذرماه شاهد آن بودیم با بنیان‌های بازار ارزی کشور، یعنی منابع و مصارف ارزی و همچنین با بنیان‌های اقتصادی کشور یعنی همان کنترل نقدینگی و سایر مولفه‌های اقتصادی سازگار نیست، گفت:‌آقای رییس جمهور و ستاد اقتصادی دولت هم به طور جد از بانک مرکزی خواستند که بی‌ثباتی‌های بازار ارز را مهار کند.

وی افزود، بانک مرکزی هم ایده مدیریت ارزی و هم تیم مدیریتی ارزی خود را تغییر داد و امیدواریم با تغییرات به وجود آمده در ایده‌ها و تیم مدیریتی ارزی بانک مرکزی، شاهد ثبات در این بازار باشیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.