جدیدترین موضع ایران در مورد مذاکرات برجام

​معاون سیاسی وزیر امور خارجه تاکید کرد که به طور جدی مسائل برجام در حال پیگیری است و لازم نیست که برای آن فضاسازی رسانه‌ای انجام شود.

به گزارش تازه‌نیوز، علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه در حاشیه مراسم گرامیداشت سردار سلیمانی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر این‌که آیا اختلافات با آژانس حل شده است یا خیر گفت: روند گفت‌وگوها مسیر پیوسته‌ای بوده است و اکنون هم پیوسته است، وقفه در آن ایجاد نشده اگر این کار رسانه‌ای نمی‌شود دلیلش این است که به طور جدی مسائل در حال پیگیری است و لازم نیست که برای آن فضاسازی رسانه‌ای انجام شود.

به نقل از ایسنا، وی خاطر نشان کرد: بحث‌هایی که آژانس دارد از قبول هم مطرح بوده و در تعامل بین طرف ایرانی موضوعات پیگیری شده و در تعامل بین دو طرف پیگیری می‌شود همانطور که تاکید کردم مذاکرات پیوسته وجود داشته است.

این مطالب را هم ببینید:

معاون سیاسی وزیر امور خارجه همچنین درباره سفر گروسی به تهران اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک عضو موثر و مسئول آژانس و همچنین NPT و به عنوان کشوری که دارای توانمندی و دانش هسته‌ای است همواره همکاری جدی و موثر با آژانس داشته است.

باقری همچنین در بخش دیگری از این گفت‌گو در جمع خبرنگاران گفت: باید از تمامی ظرفیت های ملی ایران و عراق برای محکومیت جنایتکاران حادثه تروریستی شهید سلیمانی در جامعه بین الملل استفاده کنیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.