در روستاها مردم برای گرم کردن خود از فضولات حیوانی استفاده می‌کنند/ افزایش باورنکردنی قیمت بخاری برقی!

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود نفت سفید و سیلندر گاز در منطقه گفت: مردم مجبور هستند در روستا‌ها برای گرم کردن خود از هیزم و فضولات حیوانی استفاده کرده و متاسفانه مسئولان توجهی به مردم منطقه در این شرایط سخت ندارند.

به گزارش تازه‌نیوز، محمد سرگزی در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت زابل با ورود موج سرما و طوفان شن، بیان کرد: با توجه به سرمای بی سابقه‌ای که در ۶۰ سال گذشته در استان سیستان و بلوچستان و شهر زابل اتفاق افتاد، دمای هوا به منفی ۲۰ درجه کاهش پیدا کرد. همزمان با این سرما، طوفان ۱۰۰ کیلومتری نیز در زابل اتفاق افتاد به نحوی که شعاع دید به کمتر از ۵ متر رسید و متاسفانه ما هیچ گونه حمایتی از سوی دستگاه‌های اجرایی برای مردم سیستان و بلوچستان نداشتیم.

با کمبود شدید نفت سفید و سیلندر گاز مواجه هستیم

وی در ادامه اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان از گاز طبیعی که مردم بتوانند خودشان را با آن گرم کنند بی بهره است، در این شرایط با کمبود شدید نفت سفید و سیلندر گاز مواجه هستیم به نحوی که مردم برای گرم کردن خود در روستا‌ها از هیزم و فضولات حیوانی استفاده می‌کنند. در همین شرایط شاهد بودیم که در تربت جام که خط انتقال گاز برای مدتی متوقف شد، اتفاق خوبی رخ داد و دولت با تمام قوا در آنجا ورود پیدا کرد و اجاق نفتی رایگان و نفت سفید در اختیار مردم قرار داد و گاز را رایگان کرد.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تمام دولت برای حمایت از مردم تربت جام بسیج شدند و این اتفاق خوبی بود. مردم سیستان و بلوچستان خوشحال هستند که در تربت جام این اتفاق افتاده، اما این سوال را دارند که چرا با وجود اینکه شرایط مردم سیستان و بلوچستان بسیار سخت‌تر از آن منطقه بود توجهی به منطقه ما نشد؟ مردم در سخت‌ترین شرایط زندگی کرده و از مرز‌ها محافظت می‌کنند.

مردم در شرایط خیلی سختی به سر می‌برند

سرگزی در عین حال گفت: درست است که در این چند روز محموله‌هایی از نفت سفید و سیلندر گاز فرستاده شده است، اما چون شبکه حمل و نقل نیست به دست مردم نرسیده است. شرایط در منطقه خیلی سخت است. بچه‌های کوچک در این سرما باید برای گرم کردن خود از سه پتو استفاده کنند، این بچه‌ها چه گناهی کردند که هیچ توجهی از ناحیه دولت به آن‌ها نمی‌شود.

این مطالب را هم ببینید:

به نقل از خبرآنلاین، بررسی قیمت‌ها در بازار حاکی از رشد چشمگیر قیمت بخاری برقی در یک سال گذشته‌است.

کاهش شدید دمای هوا در روز گذشته و امروز منجر به تعطیلی ادارات و مراکز آموزشی شد وضعیتی که پیش‌بینی می‌شود به دلیل ورود دو سامانه بارشی جدید به کشور در روزهای پیش رو ادامه پیدا کند.

این موج سرما شهرهای سراسر کشور را در نوردیده‌است و منجر به کاهش فشار گاز و قطع آن در برخی از مناطق کشور شده‌است، اتفاقی که تقاضا برای وسایل گرمایشی برقی را در کشور افزایش داده‌است؛ وسایل گرمایشی که با موج‌های تورم چند ماهه اخیر جهش قیمتی چشمگیری را تجربه کردند.

قیمت فن هیتر مدل fh-۲۰۰۰p پارس خزر از ۶۰۰ هزار تومان در سال گذشته امروز به ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده‌است که حاکی از جهش هزار و ۳۰۰ درصدی قیمت آن است و قیمت فن هیتر ایستاده مدل خودکار sh-۲۰۰۰p به ۱۵ ملیون و ۹۶۰ هزار تومان رسیده‌است.

قیمت فن هیتر تکنو Techno – مدل Te ۱۴۰۴ نیز از ۳۰۰ هزار تومان در سال گذشته امروز به ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان رسیده‌است.

گفتنی است که بسیاری از بخاری‌های برقی که در هفته‌های گذشته در سایت‌ها موجود بودند، امروز ناموجود شدند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.