فروش نفرین‌شده ایران‌خودرو تمام شد

طولانی ترین طرح فروش خودرو به ایستگاه پایانی رسید.

به گزارش تازه‌نیوز، ایران خودرو بالاخره چهل و دومین طرح فروش فوق العاده خود را با برگزاری قرعه کشی به پایان رساند. این طرح فروش فوق العاده که یکشنبه گذشته ۱۸ دی ماه امسال استارت خورد ابتدا قرار بود تا ۲۰ دی ماه ثبت نامش تمام شود اما اختلال های اینترنتی و تعطیلات ناخواسته ای که با برودت هوا و کمبود گاز گریبان پایتخت را گرفت سبب شد تا در نهایت مهلت ثبت نام تا ۲۵ دی ماه طول بکشد و امروز نیز با برگزاری قرعه کشی پرونده این طرح فروش به پایان برسد.

با توجه به شرایط حاکم بر این طرح فروش می توان گفت این فروش فوق العاده به نوعی نفرین شده است. ایران خودرویی ها در این طرح فروش چهار محصول خود شامل دو مدل پژو پارس یعنی سفارشی (ELX) با موتور XU۷P و مدل سفارشی با موتور XU۷P بعلاوه رانا پلاس و سمند سورن پلاس دوگانه سوز را عرضه کردند. علاوه بر متقاضیان عادی، این طرح فروش در دسترس مادران دارای دو فرزند و بیشتر و همچنین دارندگان خودروهای اسقاطی نیز قرار داشت.

این مطالب را هم ببینید:

به نقل زا اکوایران، طولانی شدن زمان ثبت نام سبب شد تا رکورد ثبت نام در این طرح فروش شکسته شود. در مجموع بیش از ۹ میلیون و ۶۷۵ هزار نفر در این طرح فروش ثبت نام کردند. طبق معمول متقاضیان عادی با نام نویسی حدود هشت میلیون و ۷۵۳ هزار نفر در صدر جدول تقاضا قرار داشتند. مادران نیز نزدیک به ۴۷۵ هزار نفر در این طرح فروش ثبت نام کردند. در قعر جدول تقاضا نیز متقاضیانی که خودروی اسقاطی در اختیار داشتند با ثبت نامی حول و حوش ۴۴۸ هزار و ۳۵۰ نفر حضور دارند.

ایران خودرویی ها در این طرح فروش فوق العاده خود ۲۱ هزار دستگاه خودرو عرضه کردند که سهم مادران دارای دو فرزند و بیشتر ۱۰ هزار و ۵۰۰ دستگاه بود. متقاضیان عادی نیز برای تصاحب هشت هزار و ۴۰۰ دستگاه خودروی عرضه شده رقابت کردند و دارندگان خودروهای فرسوده نیز امکان در اختیار گرفتن دو هزار و ۱۰۰ دستگاه خودرو را داشتند.

با توجه به تعداد عرضه و تعداد تقاضا مادران از دو گروه دیگر راحت به خودرو دسترسی داشتند. بررسی ها نشان می دهد برای هر دستگاه خودرو حدود ۴۵ مادر به خط شدند.

دارندگان خودروی فرسوده نیز به ازا هر دستگاه خودروی عرضه شده شاهد تشکیل صفی حدود ۲۱۳ نفری بودیم. اما شلوغ ترین صف طبق معمول به متقاضیان عادی اختصاص داشت. به ازای هر دستگاه خودرو حول و حوش هزار و ۴۲ نفر ثبت نام کردند.

این تعداد متقاضی عادی به ازای هر دستگاه خودروی عرضه شده بی نظیر است و عنوان شلوغ ترین طرح فروش فوق العاده ایران خودرو را در طی اداوری که تخصیص خودرو از مسیر لاتاری بوده به خود اختصاص داده است.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.