پهپاد ناشناس رزمایش نیروی دریایی سپاه از کجا آمد؟

در جریان رزمایش نیروی دریایی سپاه تصاویری از یک پهپاد شبیه به جنگنده‌های نسل ۵ آمریکایی منتشر شده است که به نطر می‌رسد یک پهپاد هدف برای سامانه‌های پدافندی باشد.

به گزارش تازه‌نیوز، تسنیم نوشت: رزمایش نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت در منطقه خلیج فارس برگزار شد.

بر اساس اعلام سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه، در این رزمایش سامانه موشک‌های کروز دریایی در کلاس‌های متفاوت، پهپادهای بمب‌افکن و نقطه‌زن با اهداف چندگانه و همزمان، سامانه‌های هوشمند بدون سرنشین زیرسطحی، شلیک راکت بالگردها، هلی‌برن تکاوران ویژه بر موقعیت‌های متحرک و شناور، رژه اقتدار بسیج دریایی مردم‌پایه و دیگر مؤلفه‌های دفاعی قدرت در نیروی دریایی سپاه عملکرد بسیار مطلوبی داشتند.

اما در تصاویر منتشر شده از این رزمایش،‌ تصویری از یک پرنده بدون سرنشین مشابه هواپیماهای نسل ۵ آمریکایی منتشر شده است که سوالاتی پیرامون این پرنده مطرح شده است.

این مطالب را هم ببینید:

چندی پیش نیز در جریان یک رزمایش بسیج پرنده بدون سرنشین دیگری شبیه به همین پرنده برای تست سامانه‌های پدافند هوایی به پرواز در آمده بود.

به نظر می‌رسد پرنده به پرواز در آمده در رزمایش نیروی دریایی سپاه نیز با توجه به ابعاد آن به عنوان هدف سامانه‌های پدافندی طراحی شده است و برای آشنایی بیشتر نیروهای سپاه با هواپیماهای جدید آمریکایی به شکل آنها طراحی شده است.

اما چندی پیش یکی از مجموعه‌های تحقیقاتی نیروهای مسلح پروژه‌ای برای طراحی پهپادی مشابه با جنگنده‌های آمریکایی را آغاز کرده بود که تا این زمان اطلاعات بیشتری از آن در دسترس نیست.

حال با توجه به مشخص نبودن نوع پیشران پرنده مورد استفاده در رزمایش نیروی دریایی سپاه نمی‌توان به صورت قطعی گفت که این پهپاد همان پروژه ولایت است یا خیر اما، چیزی که مشخص است آن است که نیروهای مسلح کشورمان برای تمرین مقابله با جنگنده‌های آمریکایی دست بکار شده‌اند و انتظار می‌رود از این پس شاهد حضور پهپادهای هدف مشابه جنگنده‌های دشمن فرامنطقه‌ای در رزمایش‌های آتی نیروهای مسلح باشیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.