رابطه ظریف و سردار سلیمانی از زبان علی لاریجانی

علی لاریجانی گفت: استراتژی سردار سلیمانی و دکتر ظریف، دو بال یک سیاست‌گذاری بودند. اگر مشارکت نباشد، توسعه و پیشرفت رقم نمی‌خورد.

به گزارش تازه‌نیوز، علی لاریجانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: البته نواقصی هم داریم ولی این خاکپاشی جدی است که در حوادث اخیر هم وجود داشت و آن را بزرگ کردند. بودریار (فیلسوف) می‌گوید در دنیای امروز حقیقت جابجا شده و منطبق با واقعیت بیرونی نیست بلکه آن چیزی است که رسانه‌ها روایت می‌کنند.

؛ گزیده سخنان علی لاریجانی در دیدار اینترنتی با دانشجویان شریف در پی می آید:

*استراتژی سردار سلیمانی و دکتر ظریف، دو بال یک سیاست‌گذاری بودند

*دستگاه دیپلماسی کشور باید موانع توسعه به‌صورت منسجم‌تری علاج کند

*باید برای دو دهه اولویت اول کشور مسئله‌ی توسعه اقتصادی باشد

*اگر مشارکت نباشد، ولو با فرض وجود دیکتاتوری خیرخواهانه، توسعه و پیشرفت رقم نمی‌خورد

*در مسئله‌ توسعه و پیشرفت باید اهداف واقعی باشد

*زمانی توسعه رقم میخورد که ارتباط صنعت و دانشگاه رقم بخورد

*مشکلات در کشور را می‌توان با دیدگاه‌های گوناگون نگاه کرد. علاج، جدی‌ترین و واقعی‌ترین راه حل یک مشکل در کشور است

*دوران حل مشکلات به‌صورت مقطعی و مسکن‌وار در کشور به پایان رسیده/ هم در بودجه و هم در اجرا و هم در سیاست‌گذاری باید تک محور عمل کنیم

*اینطور نباید باشد که مجموعه‌ای از اهداف مشخص شود و هر دولت بنا بر عملکرد خودش بخشی از تحقق اهداف را به عنوان دستاورد مطرح کند

*مسئله‌ی اصلی کشور باید توسعه اقتصادی باشد

*بعضی از مسائل کشور واقعیت‌سازی می‌شود و اگر با نگاه دقیقی به آنها پرداخته شود متوجه خواهیم شد که حقیقت ندارند

*علی لاریجانی در دیدار با جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان خارج از کشور دانشگاه صنعتی شریف با آنها گفت و گو کرد.

این مطالب را هم ببینید:

در این جلسه دانشجویان ضمن بیان صریح مسائله و دیدگاه‌های خود، به پرسش و پاسخ پیرامون مسائل کشور پرداختند.

لاریجانی: اتفاقات اخیر در ایران بزرگنمایی شد/ در جذب اساتید و نخبگان نباید امساک کرد/ در بحث اقتصادی، دیپلماسی ما باید یک چرخش قوی داشته باشد/ اولویت رشد اقتصادی باید همراه با عدالت اجتماعی باشد/ بوروکراسی کشور ما بیمار است

ایسنا، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در حوادث اخیر به چهره حقیقت، خاکپاشی صورت گرفت و رسانه‌ها آن را بزرگ کردند.

علی لاریجانی صبح امروز ۲۸ دی در دیدار اینترنتی با دانشجویان خارج از کشور دانشگاه صنعتی شریف با بیان این‌که «در کشور ما انسان‌های جهاندیده مثل بسیاری از نخبگان کم نیستند اما مهم این است که چقدر به کار گرفته شوند»، اظهار کرد: در این مدت خاکپاشی به صورت انقلاب کم نبوده و فضای مجازی و رسانه‌ها وضعیت را طوری منعکس می‌کنند که انگار فضا در ایران ایستاست.

وی اضافه کرد: البته نواقصی هم داریم ولی این خاکپاشی جدی است که در حوادث اخیر هم وجود داشت و آن را بزرگ کردند. بودریار (فیلسوف) می‌گوید در دنیای امروز حقیقت جابجا شده و منطبق با واقعیت بیرونی نیست بلکه آن چیزی است که رسانه‌ها روایت می‌کنند.

وی تاکید کرد: ما باید نسبت به کسب دانش حریص باشیم و در این زمینه با انگیزه کار کنیم. دانشگاه‌ها هم باید در جذب متفکرین با حداکثر توان حرکت کنند که البته در این زمینه یک مقدار سخت‌گیری صورت می‌گیرد در حالی که در جذب اساتید و نخبگان نباید امساک کرد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به پرسشی درباره رویکرد اقتصادی خود گفت: در بحث اقتصادی، دیپلماسی ما باید یک چرخش قوی داشته باشد و اراده‌ها را برای سرمایه‌گذاری بیشتر کند. از طرفی اولویت رشد اقتصادی باید همراه با عدالت اجتماعی باشد که البته عدالت اجتماعی باید درست تعریف شود.

لاریجانی در واکنش به دانشجویی که به نبود برنامه در کشور انتقاد داشت، بیان کرد: شیوه من این است که با مسائل و مشکلات مثبت برخورد کنیم و باید به دنبال علاج درد باشیم. به طور مثال شما گفتید طرح آمایش وجود ندارد در حالی که طرح آمایش تصویب شده است. البته به خوب و بد آن کاری ندارم و شاید نواقصی هم داشته باشد که باید برطرف شود ولی به هر حال این طرح وجود دارد.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین عنوان کرد: شما می‌گویید فرهنگ کو؟ من دغدغه شما را می‌پسندم. ما در زمینه فرهنگی عالمانی مثل شهید مطهری و علامه طباطبایی داریم. که باید آن‌ها را دنبال کنیم. ما خودمان باید عناصر فرهنگی باشیم و دغدغه داشته باشیم اما آیا به این اساتید رجوع کرده‌ایم؟ آیا در موضوع فرهنگ پرسش داشته‌ایم و دنبال پاسخ رفته‌ایم؟

لاریجانی در پایان درباره بوروکراسی کشور اظهار کرد: بوروکراسی کشور ما بیمار است و این از مشکلاتی است که باید حل شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.