ساپینتو استقلال را به جایگاه اصلی‌اش بازمی‌گرداند

مربی تیم فوتبال استقلال گفت: به عنوان یک فرد ایرانی حاضر در کادرفنی اجازه نمی‌دهم این تیم را به حاشیه ببرند.

به گزارش تازه‌نیوز، خسرو حیدری درباره شرایط استقلال در آستانه بازی روز پنجشنبه با ملوان انزلی در هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: از دیدار با تراکتور تبریز در جام حذفی روند خوبی داشتیم و حق‌مان مقابل سپاهان شکست نبود. حتی مساوی با سپاهان ناعادلانه بود و می‌توانستیم این تیم را شکست دهیم. بازیکنان استقلال باید بدانند همه تیم‌ها از نام ما می‌ترسند. سپاهان از اول بازی ترسیده بود. این مسئله پوئنی است که بازیکنان استقلال در اختیار دارند و می‌توانند اعتماد به نفس داشته باشند. باید جلوی هر تیمی که بازی می‌کنیم از این اعتماد به نفس استفاده کنیم.

هواداران نگران نباشند، به بالای جدول برمی‌گردیم
وی در مورد ناراحتی هواداران استقلال از فاصله 8 امتیازی تیم‌شان با صدر جدول تصریح کرد: هواداران اصلاً نگران نباشند و مطمئن باشند تا چند هفته دیگر به بالای جدول می‌رسیم. شرایط استقلال اینگونه نمی‌ماند. نمی‌خواهم بهانه بیاورم ولی چند بازیکن مصدوم داشتیم، مثل عارف غلامی و آرش رضاوند. قبل از جام جهانی با این بازیکنان شرایط خوبی داشتیم و حریفان را تحت فشار می‌گذاشتیم. بازی با ملوان و دو سه دیدار آینده برای ما خیلی مهم است. خوشحالیم از بازی با ملوان، هواداران را کنار خودمان داریم. پیش از جام جهانی، هواداران می‌توانستند در ورزشگاه باشند و حضورشان به ما کمک می‌کرد. بازگشت دوباره هواداران اتفاق مثبتی برای ما خواهد بود.

تجربیاتم را در اختیار بازیکنان می‌گذارم
به نقل از تسنیم، مربی استقلال در پاسخ به این سؤال که به عنوان یکی از اعضای کادرفنی چه کاری برای برون رفت آبی‌پوشان از شرایط فعلی کرده است، گفت: سعی می‌کنم با بازیکنان حرف بزنم و اعتماد به نفس بدهم و تجربیاتم را در اختیارشان بگذارم. با همه آنها چه گروهی و چه تک تک صحبت می‌کنم و انگیزه می‌دهم. همیشه به بازیکنان می‌گویم کار خیلی سختی جلوی تیم‌ها داریم چون بازیکن حریف از یک هفته قبل خودش را برای بازی با استقلال آماده می‌کند، بنابراین می‌طلبد دوندگی‌مان بیشتر از آنها باشد. نام استقلال و همچنین حضور تماشاگران می‌تواند قدرت تیم را بالا ببرد.

بهانه نمی‌آورم ولی …
حیدری در واکنش به انتقادها به عملکرد ریکاردو ساپینتو و همچنین نقش خودش در کادرفنی استقلال به تسنیم گفت: پیش از شروع جام جهانی به شرایط ایده‌آل رسیده بودیم ولی پس از آن اُفت داشتیم. در دیدار با تراکتور تبریز در جام حذفی دوباره به شرایط ایده‌آل رسیدیم و در بازی با سپاهان می‌توانستیم برنده باشیم ولی فوتبال است و روزهایی می‌آید که تیم خوب بازی می‌کند، اما امتیاز نمی‌گیرد. این شرایط همیشگی نیست و از بازی با ملوان روند خوب‌مان را پیش می‌گیریم. ناگفته نماند تلاش می‌کنیم ضعف‌های‌مان را بپوشانیم و کمتر دچار اشتباه شویم. به لحاظ امتیازی عقب افتاده‌ایم و باید تلاش‌مان را دو چندان کنیم و به جایگاه اصلی‌مان بازگردیم. به لحاظ فوتبالی در افت نیستیم.

ساپینتو استقلال را به جایگاه اصلی‌اش بازمی‌گرداند
وی به تلاش ساپینتو برای موفیت استقلال اشاره کرد و ادامه داد: از نظر من، ساپینتو مربی خوب و کاربلدی است. او در خیلی از تیم‌ها کار کرده و مطمئنم می‌تواند استقلال را به شرایط ایده‌آل و جایگاه اصلی‌‌اش برساند. به عنوان فرد ایرانی در کادرفنی سعی می‌کنم حاشیه‌های دور و بر تیم را جمع کنم. اجازه نمی‌دهم استقلال را به حاشیه ببرند. اگر حرفی نمی‌زنیم دلیلی بر این نیست که کاری نمی‌کنیم.

باید به تصمیم ساپینتو درباره یزدانی احترام بگذاریم
مربی استقلال در رابطه با کنار گذاشتن سیاوش یزدانی از این تیم گفت: تصمیم سرمربی تیم بود و باید به آن احترام گذاشت.

آمانوف در تمرینات تلاشی برای بازی کردن نشان نمی‌دهد
حیدری در پاسخ به این سؤال که چه دلیلی وجود دارد که عزیزبک آمانوف بازی نمی‌کند، گفت: بارها با این بازیکن خصوصی صحبت کردم و همیشه از او خواستم بهترین تمرین را انجام دهد. خیلی از هواداران به من می‌گویند چرا کادرفنی به آمانوف بازی نمی‌دهد. شاید آنقدری که برخی‌ دنبال بازی کردن آمانوف هستند خود او تلاشی در تمرین برای بازی کردن انجام  نمی‌دهد. وقتی بازیکن خارجی به استقلال می‌آید، باید خودش را بیشتر از این نشان دهد.

روی سانتر از جناحین کار می‌کنیم
وی درباره اینکه برخلاف دورانی که در استقلال بازی می‌کرد، مدافعان کناری در سانتر کردن موفق نبوده‌اند، گفت: با بازیکنانی مثل صالح حردانی، ابوالفضل جلالی و جعفر سلمانی تمرینات اختصاصی سانتر از جناحین انجام می‌دهم. بارها با آنها صحبت کرده‌ام تا روی ارسال از جناحین کیفیت لازم را داشته باشند و بدانند چه زمانی به حمله اضافه شوند و سانترهای خوبی داشته باشند.

پنجره باز شود، بازیکن باکیفیت می‌گیریم
مربی تیم فوتبال استقلال در خصوص وضعیت نقل‌وانتقالات این تیم گفت: اگر پنجره نقل‌وانتقالات باز شود یکی دو بازیکن با کیفیت به تیم اضافه خواهند شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.