ماجرای کفش‌های پاشنه‌بلند پوتین چه بود؟

“ولادیمیر پوتین” رئیس جمهور روسیه به تازگی در حال ژست گرفتن در مقابل دوربین با کفش‌های پاشنه بلند دیده شده است، اما منابع مطلع ادعا می‌کنند که فردی که این کفش را پوشیده بدل پوتین بوده است. او این کفش را در جریان دیدار با دانشجویان در مسکو پوشیده بود.

به گزارش تازه‌نیوز، کانال تلگرامی ژنرال SVR که ادعا می‌کند اطلاعات را توسط یکی از افراد خودی کرملین بدست می‌آورد مدعی شده فردی که در عکس دیده می‌شود در واقع بدل پوتین است. این کانال ادعا می‌کند که متوجه برخی “تفاوت‌های آشکار” شده است.

به نقل از فرارو به نقل از سان؛ هم چنین اشاره شده در جریان دیدار روز چهارشنبه پوتین ۷۰ ساله لبخند بر لب داشت در حالی که ویدئویی مربوط به یک روز پیش از آن نشان می‌داد او در حالی که دست راست اش از دید دوربین‌ها پنهان شده عبوس به نظر می‌رسید. این ادعا پیش‌تر نیز در جریان سفر پوتین به تهران مطرح شده بود که او از بدل او خود استفاده کرده است.

رئیس اطلاعات نظامی اوکراین پیش مدعی شده بود که پوتین از سه بدل استفاده می‌کند. سرلشکر “کایرلو بودانوف” مدعی شده بود که هر یک از آنان تحت عمل جراحی پلاستیک قرار گرفته اند تا شبیه او شوند.

به گزارش کانال ژنرال SVR پوتین روز چهارشنبه یکی از آن سه بدل را بمناسبت روز دانشجو به دانشگاه دولی لومونوسوف مسکو اعزام کرده بود. آن کانال نوشته است: “در جریان ملاقات عمومی با دانشجویان بسیاری متوجه برخی از ویژگی‌های عجیب و غریب و فیزیولوژیکی رئیس جمهور شدند. بدل پوتین برخلاف شخص او مطلقا از نزدیک شدن به تعداد زیادی از افراد ناشناخته و کاملا ناآشنا هراسی نداشت موردی که برای رئیس جمهور روسیه در چند سال گذشته اصلا امری معمول نبوده است”.

این مطالب را هم ببینید:

او در ادامه افزوده است: “تفاوت‌های آشکاری در چهره شبه پوتین و نحوه رفتار او مشاهده شد. گونه چپ او متورم شده بود و با حالات صورت رئیس جمهور انطباق نداشت. لب بالایی او نیز آویزان شده بود و نشان دهنده تقلید ناموفق بدل پوتین از چهره او بوده است. هم چنین، شواهد نشان می‌دهند که فرد مورد نظر بیش از حد بوتاکس تزریق کرده بود. سبک خنده بدل پوتین نیز متفاوت از خنده‌های او بود”. پوتین سه سال پیش اعتراف کرده بود که مقام‌های روس از او خواسته اند از بدل استفاده کند، اما او ادعا کرد که این ایده را رد کرده است.

پیش‌تر ویدئویی منتشر شده پوتین را در جریان دیدار با “ویاچسلاو گلادکوف” فرماندار منطقه بلگورود در مرز با اوکراین نشان می‌داد که با او در حال گلوله باران صورت گرفته صحبت می‌کرد. در آن ویدئو به نظر می‌رسید رئیس جمهور روسیه دچار درد شده و به طرز ناخوشایندی در حال حرکت بود و صورت اش چندین بار تکان خورده بود.

ژنرال SVR بار‌ها ادعا کرده که پوتین “به شدت بیمار” است و شایعاتی درباره علت ورم صورت و دست و لرزش پا‌های او نیز مطرح شده است. روزنامه “سان” پیش‌تر اطلاعاتی را دریافت کرده بود که نشان می‌داد او مبتلا به سرطان پانکراس و بیماری پارکینسون در مراحل اولیه آن است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.