حسن خمینی: همه کسانی که خواب سرنگونی جمهوری اسلامی دیدند دور هم جمع شدند

سید حسن خمینی گفت: امروز بسیار تلاش می شود که جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف از چشم ها بیفتد. ما با یک امپراتوری مواجه هستیم.

به گزارش تازه‌نیوز، یادگار امام در مراسم تجدید میثاق رئیس قوه قضائیه و اعضای شورای عالی قضایی با آرمان های امام خمینی بیان کرد: حضرت در عهدنامه مالک می فرمایند دو چیز مهمترین چشم روشنی حاکمان است. یعنی اگر این دو امر واقع شد می توان مطمئن بود که خدای سبحان از حاکمان راضی است.

به نقل از ایسنا، وی افزود: اولین آنها “استقامت عدل” است. اقامه عدالت یعنی جامعه ای که در او عدالت برقرار می شود اما استقامت عدل یعنی عدالت در جامعه ریشه های تربیتی پیدا کند. استقامت عدل نیازمند فراگیری فرهنگ در جامعه است که نیازمند همه است.

وی تاکید کرد: انقلاب اگر می خواهد نام نیک از خود باقی بگذارد به این است که عدالت ملکه شود.

این مطالب را هم ببینید:

یادگار امام ادامه داد: دومین صفت این است که مردم با هم رفیق باشند، شکاف اجتماعی نباشد و پاره پاره نشوند. در ادامه حضرت می فرمایند این دوستی ها و مهربانی های اجتماعی جایی حاضر می شود که حالشان خوب باشد.

وی ادامه داد: وقتی مردم خیرخواه هستند که پیرامون حاکمان جمع شده باشند و حکومت بر آنها سخت نباشد و فکر نکنند باری روی دوش آنها است.

سید حسن خمینی گفت: امروز بسیار تلاش می شود که جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف از چشم ها بیفتد.  ما با یک امپراتوری مواجه هستیم. در چند ماه اخیر دیدیم همه کسانی که خواب سرنگونی جمهوری اسلامی دور هم جمع شدند و  می خواستند جمع مردم را هدف بگیرند. باید صبورانه تلاش کرد و بیش از هر چیز به این مودت و پیوند عمومی توجه کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.