نقشه شوم نتانیاهو برای ایران/ فرانسه علیه برنامه هسته‌ای ایران در کنار اسرائیل؟

سفارت رژیم صهیونیستی در پاریس از سفر سه‌ نتانیاهو به فرانسه برای لابی‌گری علیه ایران و برنامه هسته‌ای این کشور خبر داد.

به گزارش تازه‌نیوز، فارس نوشت: «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) برای یک سفر سه روزه به امید جلب حمایت «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه علیه برنامه هسته‌ای ایران عازم «پاریس» شده است.

سفارت رژیم صهیونیستی در پاریس تصریح کرد که ماکرون و نتانیاهو امروز در خصوص «تلاش‌های بین‌المللی برای توقف برنامه هسته‌ای ایران» بحث و گفت‌وگو خواهند کرد.

آن‌طور که رادیو بین‌المللی فرانسه در این خصوص گزارش کرده است، نتانیاهو در سفر خود به پاریس در نظر دارد ادعاهای بی‌اساس کمک نظامی جمهوری اسلامی ایران به روسیه در جنگ اوکراین و مسئله اغتشاشات در ایران را به میان بکشد به امید آن‌که فرانسه که از اعضای برجام است را ترغیب کند، احیای توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی را رها کند.

بر اساس این گزارش، یک منبع دیپلماتیک به خبرگزاری فرانسه گفته است که پاریس معتقد است که برای رویارویی با ایران نیاز به «قاطعیت» است و برنامه هسته‌ای ایران را «خطرناک» توصیف کرده و مدعی مشارکت جمهوری اسلامی ایران در جنگ اوکراین شده است.

از طرف دیگر، دفتر ماکرون اعلام کرده است که رئیس‌جمهور فرانسه در نظر دارد در دیدار با نتانیاهو «بر لزوم خودداری تمامی‌ طرف‌ها از اقداماتی که به چرخه خشونت بین اسرائیل و فلسطینیان دامن می‌زند و در عین حال بر اتحاد فرانسه با اسرائیل در مواجهه با تروریسم نیز تأکید کند».

رادیو بین‌المللی فرانسه به نقل از روزنامه صبح امروز پاریس گزارش کرد: «نتانیاهو و ماکرون درباره ایران و ایران و باز هم ایران گفت‌وگو می‌کنند».

برخی منابع دیپلماتیک می‌گویند که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در صدد است در سفر سه‌ روزه خود به فرانسه مسئله تشکیل یک ائتلاف نظامی با فرانسه و آمریکا و چند کشور عربی حاشیه خلیج‌ فارس را مطرح کند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که همزمان با سفر نتانیاهو به فرانسه، «کاترین کولونا» وزیر خارجه فرانسه نیز با هدف گسترش همکاری عازم عربستان سعودی شد تا با «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی دیدار کند.

رسانه‌های فرانسه می‌گویند که نتانیاهو با علم به این‌که فرانسه موتور اصلی تصمیم‌گیری‌ها در اتحادیه اروپا است، به پاریس سفر کرده است.

نتانیاهو روز گذشته در مصاحبه با شبکه آمریکایی «سی ان ان» ادعاهایی را علیه برنامه هسته‌ای ایران مطرح کرده بود.

نخست‌وزیر رژیم موقت صهیونیستی در مصاحبه اختصاصی با شبکه سی‌ان‌ان درباره موضع خود در قبال ایران به تکرار اتهامات ضد ایرانی پرداخت و مدعی شد: اگر رژیم‌های سرکشی دارید که (قصد دستیابی) به سلاح‌های هسته‌ای دارند، می‌توانید ۱۰۰ توافق با آن‌ها امضا کنید، این کمکی نمی‌کند.

وی افزود: فکر می‌کنم تنها راهی که می‌توانید دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای را متوقف و مانع آن شوید، ترکیبی از تحریم‌های اقتصادی فلج‌کننده است اما مهمترین چیز، یک تهدید نظامی معتبر است.

طبق گزارش‌ها، پس از آنکه رسانه‌ها از وجود نشانه‌های اولیه دخالت رژیم صهیونیستی در تهاجم ناموفق شامگاه هشتم بهمن با استفاده از ریزپرنده به یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع ایران در اصفهان خبر دادند، این رژیم از بیم پاسخ ایران به این تجاوز آشکار، سطح آماده‌باش خود را بالا برده است.

تنها چند ساعت بعد از این حمله، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در گزارشی به نقل از مقام‌های آمریکایی، رژیم موقت صهیونیستی و موساد را پشت حمله شکست‌خورده به مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع ایران دانست.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.