واکنش جو بایدن به ترور شهید فخری زاده

بایدن که رسانه‌های آمریکا وی را پیروز انتخابات ریاست جمهوری جنجالی آمریکا محسوب می‌کنند، برای اولین بار به ترور شهید محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای کشورمان واکنش نشان داد.

به گزارش سرویس خبر ویژه تازه‌نیوز، جو بایدن در گفت‌وگو با شبکه خبری «سی ان ان» مدعی شد دشوار است که بگوید این ترور چه میزان تعاملات او با تهران را پیچیده خواهد کرد.

بایدن به شکست سیاست های دولت کنونی آمریکا در قبال ایران اذعان کرد و گفت: ترامپ از توافق خارج شد تا چیز سخت‌تری به‌دست بیاورد، اما چه کاری انجام دادند؟ دولت ترامپ توانمندی ایران برای داشتن مواد اتمی را افزایش دادند.

رئیس جمهور منتخب آمریکا با تاکید بر اینکه مذاکره با ایران کار «بسیار سختی خواهد بود» اظهار داشت: «اما یک چیز را می‌دانم. ما نمی‌توانیم این کار را تنها انجام دهیم. به همین دلیل است که باید بخشی از گروه بزرگتری باشیم تا نه تنها با ایران بلکه با روسیه و چین و بسیاری از مسائل دیگر مقابله کنیم».

وی دو روز قبل نیز در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا موضعش درباره بازگشت به برجام همان است که قبلاً طی یادداشتی در سی‌ان‌ان اعلام کرده بود یا خیر گفت: «[مسئله] دشوار خواهد بود، ولی بله.»

به گزارش تازه نیوز، بایدن همچنین از مردم آمریکا خواست 100 روز پس از مراسم تحلیف هم ماسک بزنند.

وی از دکتر فائوچی خواست تا به عنوان مشاور ارشد پزشکی وی، در تیم مبارزه با کووید 19 در کاخ سفید حضور داشته باشد.

بایدن گفت به عنوان داوطلب واکسن را خواهد زد تا مشوقی برای سایر مردم باشد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.