شاخص کل بورس بازهم افت کرد +جزئیات

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۱۰ هزار واحدی روبه‌رو شد.

به گزارش تازه‌نیوز، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۵میلیارد و ۷۳۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۹۳۶میلیارد تومان در بیش از ۳۸۴هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۰هزار و ۳۱۴واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۳۷هزار و ۹۶۳واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، گسترش نفت و گاز پارسیان و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های فولاد کاوه جنوب کیش، معدنی و صنعتی گل گهر و بانک سینا با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

به نقل از تسنیم، بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۵میلیارد و ۱۶۸میلیون ورقه به‌ارزش ۴هزار و ۸۰۳میلیارد تومان در ۲۰۱هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۴۰واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۰هزار و ۳۰واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد و پتروشیمی مارون بیشترین اثر منفی بر این نماگر به نام شرکتهای سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، سنگ آهن گهر زمین و توسعه مسیر برق گیلان شد.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.