بازی خطرناک علیه ایران در شورای امنیت کلید خورد!

آمریکا با سخن گفتن از پهپاد‌های ایران چگونه در حال به راه انداختن پرونده‌ای تازه علیه ایران در شورای امنیت است؟

به گزارش تازه‌نیوز، المانیتور نوشت: آژانس اطلاعاتی دفاعی ایالات متحده روز سه شنبه گزارشی طبقه بندی نشده را منتشر کرد که مقایسه بصری هواپیماهای بدون سرنشین روسیه در اوکراین با هواپیماهای بدون سرنشین ساخته شده ایران در خاورمیانه است.

به نقل از انتخاب، در ادامه این مطلب آمده است: این سند هفت صفحه ای به تصاویر منبع-باز متکی است و در خدمت تقویت آنچه مقامات آمریکایی برای ماه ها گفته اند، است. واشنگتن ماه هاست که می گوید بسیاری از هواپیماهای بدون سرنشین روسیه در جنگ خود در اوکراین در واقع ساخته ایران است.

این گزارش شامل تصاویر هواپیماهای بدون سرنشین Shed-136 ، Shahed-131s و Mohajer-6 است که حضور همه آنها در جنگ در اوکراین ثبت شده اند.

بیشتر بخوانید:

چرا این موضوع مهم است؟

گزارش آژانس اطلاعاتی دفاعی ایالات متحده چیز جدیدی ارائه نمی دهد، اما این موضوه فقط یک روز پس از آنکه دولت انگلیس برای اولین بار مدارکی را درمورد انتقال اسلحه ایران به یمن به سازمان ملل متحد در جهت اثبات  نقض قطعنامه های ۲۲۳۱ و ۲۱۴۰ شورای امنیت ارائه داد.

گام بعدی چیست؟

دولت بایدن برای کمک به تنظیم و ساخت و پاخت پرونده در سازمان ملل درمورد سلاح های ایران به متحدینش روی آورده است.

در اواسط ژانویه، نیروهای دریایی فرانسه ۳۰۰۰ اسلحه و بیش از نیم میلیون مهمات و همچنین ۲۳ موشک ضد تانک هدایت شده را در یک قایق که مقامات گفته اند از ایران می آمده و مقصدش حوثی ها بوده، توقیف کردند.

مقامات کاخ سفید و پنتاگون زنگ خطر را به صدا درآورده اند که  همکاری های دفاعی در حال ظهور ایران با روسیه احتمالا قابلیت های پهپادی تهاجمی تهران را علیه همسایگانش تقویت می کند.

یک مقام ارشد دفاع ایالات متحده هفته گذشته به خبرنگاران گفت: “ایرانیان در مورد تجهیزات خود در اوکراین تمرین بزرگی دارند می کنند که فقط برای ایجاد تهدید در خاورمیانه دقیق تر خواهد شد.”

یکی دیگر از مقامات ارشد ارتش آمریکا که روز سه شنبه با المنایتور صحبت کرد، گفت که اندازه زرادخانه هواپیماهای بدون سرنشین ایران در بین نگرانی های مهم فرماندهان آمریکایی در منطقه است.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.