خبر جدید از وضعیت سلامتی وزیر ورزش

وزیر بهداشت درباره آخرین وضعیت سلامتی وزیر ورزش توضیح داد.

به گزارش تازه‌نیوز، بهرام عین‌اللهی در حاشیه نخستین نمایشگاه سلامت بنیان، با حضور در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت سلامت وزیر ورزش، گفت: در وهله اول از همکارانم در استان کرمان تشکر می‌کنم. سانحه بسیار شدید بود. زیرا فقط یک سقوط نبود، بلکه تکان‌های شدیدی هم وجود داشته که باعث شده بود افراد مرتبا به جهات مختلف پرتاب شوند. تقریبا از ۱۹ مصدومی که آنجا بود، اکثرا دچار شکستگی استخوان، ستون فقرات، جمجمه، ریه و… شده بودند. با این حال خدا را شکر آتش‌سوزی انجام نشده بود.

وی افزود: نحوه انتقال مصدومان، نشان‌دهنده توانمندی و علم همکاران اورژانس‌مان بود که به خوبی مصدومان را منتقل کردند. بسیاری از عوارض در انتقال ایجاد می‌شود. یکی از بیماران ستون فقراتش کلا شکسته بود و با تکانی جزئی، نخاع می‌توانست قطع شود که با انتقال خوبی که در بافت انجام شد، این اتفاق رخ نداد. در بافت رسیدگی خوبی انجام شد و از آنجا بیماران به کرمان منتقل شدند. ۹ نفر از مصدومان در ICU بستری شدند و ۱۰ مصدوم در بخش. از ۹ بیمار ICI چهار نفر نسبتا بدحال‌تر بودند که شامل وزیر ورزش، مدیرکل ورزش استان کرمان، آذربایجان شرقی و تهران بودند.

عین‌اللهی ادامه داد: جمعه به کرمان رفتم و مصدومان را از نزدیک ویزیت کردم. باتوجه به کمیسیون پزشکی که برگزار شد، وزیر ورزش و چند نفر از مصدومان به تهران منتقل شدند. در تهران تیم پزشکی فوق تخصصی تشکیل شد. خوشبختانه ضایعه سر وزیر ورزش خیلی جدی نبود و احتیاج به عمل جراحی نداشت. در کرمان دو چِس‌تیوپ در دو طرف ریه‌شان گذاشته شده بود و یک شکستگی جزئی هم در مهره دوم گردنی داشتند.

وزیر بهداشت گفت: با اقدامات درمانی که انجام شد، خوشبختانه دیروز لوله برداشته شد و وزیر ورزش هم چند قدمی راه رفتند. خوشبختانه وضعیتشان خیلی خوب است که از کادر پزشکی تشکر می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.