پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز شنبه ۱۳ اسفند/ فروش در بازار سکه بالا گرفت

قیمت طلا و سکه روز پنجشنبه روند نسبتا با ثباتی داشت. فعالان بازار در انتظار اثرات سفر گروسی به تهران هستند تا شاهد کاهش بیشتر قیمت در بازار فلز زرد باشند. بازار فلز زرد به این سفر مهم چه واکنشی دارد؟

به گزارش تازه‌نیوز، قیمت طلا و سکه در دو روز گذشته با ریزش قیمت دلار در مسیر نزولی قرار گرفت. روز پنجشنبه قیمت در بازار فلز زرد در همان کانال ۲۹ میلیون تومان روز چهارشنبه نوسان داشت.

سیگنال سفر گروسی قیمت طلا را کاهش می‌دهد؟

کارشناسان در روزهای گذشته بازار سرمایه را تشنه اخبار مساعد سیاسی برای افتادن در روند نزولی می‌دانستند. براساس خبرهای منتشر شده، قرار است امروز (۱۲ اسفند) گروسی به تهران بیاید و روز شنبه با رئیسی دیدار کند. سیگنال این سفر فعلا بازارهای سرمایه‌ را در مسیر نزولی قرار داده و معامله‌گران امید دارند، شنبه روند نزولی قیمت‌ها پایدار بماند.

این هفته چند خبر بازار دلار، طلا و سکه را تحت تاثیر قرار داد. آزادی شهروند اسپانیایی در ایران و شایعه حضور عباس عراقچی در کنار امیرعبداللهیان، در دور جدید مذاکرات برجام سیگنال‌هایی بود که اواسط هفته جاری به شدت در رسانه‌های داخلی بازنشر شد و قیمت دلار را کاهش داد. متعاقب این اخبار و ریزش ۶ پله‌ای قیمت دلار، قیمت طلا و سکه ریخت.

کارشناسان بازار معتقدند اگر قیمت دلار به‌عنوان مهم‌ترین فاکتور کاهش قیمت فلز زرد، با همین روند، کاهشی شود، قیمت طلا و سکه نیز در کانال‌های قیمتی پایین‌تر قرار خواهد گرفت.

فروش در بازار سکه بالا گرفت

به باور بیشتر فعالان، عامل اصلی نزول قیمت سکه، افزایش فشار فروش در بازار حواله درهم بود. فعالان بازار می‌گویند میزان فروش‌ها در بازار سکه بیشتر شده است.

درهم امارات روز چهارشنبه تا نزدیک مرز ۱۵ هزار تومانی عقب‌نشینی کرد. افت قیمت درهم، این احتمال را در ذهن سکه‌بازان برجسته کرد که دلار نیز به‌زودی افت بیشتری را تجربه خواهد کرد.

با وجودی که روز گذشته قیمت انس جهانی طلا روند نزولی محدودی داشت و در لحظه نگارش این گزارش به قیمت ۱,۸۳۵.۷۴ رسید، اما بازار بر مدار دلار چرخید و قیمت سکه که روز چهارشنبه در کانال ۲۸ و ۲۹ میلیون تومانی نوسان داشت، امروز در پله سوم کانال ۲۹ میلیون تومانی به کار خود پایان داد.

روند باثبات در بازار سکه

پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی ۱۳۵ هزار تومان ارزانتر از روز چهارشنبه معامله شد و به قیمت ۲۹ میلیون و ۳۹۳ هزار تومان رسید.سکه بهار با قیمت ۲۶ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان معامله شد.

نیم، ربع و سکه گرمی با همان قیمت روز چهارشنبه ۱۰ اسفند معامله شدند.‌ نیم‌سکه ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد. قیمت ربع سکه ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شد. سکه گرمی با قیمت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی معامله شد.

چهارشنبه ۱۰ اسفند تمام قطعات سکه کاهش حباب چند میلیونی را تجربه کردند. روز گذشته حباب سکه امامی پنج میلیون و ۳۳۸ هزار تومان شد. حباب ربع سکه به تناسب قیمت این قطعه از سکه با حباب چهار میلیون و ۴۸۸ هزار تومان بیشترین مقدار حباب را در میان قطعات سکه دارد.

قیمت هر مثقال طلا با ۱۶۶ هزار تومان کاهش به قیمت ۱۰ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۲۹ هزارتومان ارزان و با قیمت دو میلیون و ۵۰۱ هزار تومان معامله شد.

طلای دست دوم امروز ۲۶ هزار تومان کاهش قیمت داشت و با نرخ ۲ میلیون و ۴۶۸ هزار تومان معامله شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.