رونالدو: لیگ عربستان یکی از پنج لیگ برتر دنیا می‌شود

– کریستیانو رونالدو درباره لیگ برتر عربستان گفت: قطعا این لیگ به انگلیس نزدیک نیست، اما این پتانسیل را دارد که تبدیل به یکی از بهترین‌ لیگ‌های دنیا شود.

به گزارش تازه‌نیوز، کریستیانو رونالدو خودش را بار دیگر در خاورمیانه ثابت کرد و در هشت بازی لیگ، موفق شد ۹ گل به ثمر برساند. یکی از گل‌های او روی یک ضربه ایستگاهی خیره‌کننده از فاصله حدودا ۳۰ متری بود که باعث پیروزی ۲ بر یک النصر شد.

این بازیکن ۳۸ ساله اکنون ادعای بزرگی کرده و معتقد است لیگ حرفه‌ای عربستان در آینده به عنوان یکی از بهترین لیگ‌های دنیا به حساب می‌آید و از منتقدان خواسته است که نگاهی متفاوت به این لیگ داشته باشند.

به نقل از ایرنا، وی در این‌باره‌ اظهار داشت: من واقعاً احساس خوبی دارم و به همین دلیل است که اینجا هستم. اگر اینطور فکر نمی‌کردم، قطعا در این تیم ماندگار نمی‌شدم. من در یک لیگ بسیار رقابتی حضور دارم که حس می‌کنم همه باید طور دیگری به لیگ حرفه‌ای عربستان نگاه کنند.

رونالدو ادامه داد: بدیهی است که فوتبال عربستان مثل لیگ برتر انگلیس نیست و اگر بخواهم این دو را در یک سطح بگذارم، دروغ گفته‌ام اما می‌توانم این مسئله را بگویم که در این لیگ رقابت‌ بسیار خوبی وجود دارد. خود من هم از این میزان رقابت تعجب کردم. تیم‌های خوبی در این لیگ حضور دارند و رقابت متعادلی در جریان است. بازیکنان عرب سطح خوبی دارند و خارجی‌ها نیز نمایش زیبابی را نشان می‌دهند. اگر این روند به همین شکل ادامه پیدا کند، احتمالاً پنج تا شش سال دیگر این لیگ چهارمین یا پنجمین لیگ رقابتی دنیا خواهد بود.

گفتنی است که علیرغم عدم حضور رونالدو در یکی از لیگ های بزرگ اروپا، توسط سرمربی جدید تیم ملی پرتغال، روبرتو مارتینز به تیم ملی دعوت شده و یکی از کاپیتان‌ها در مسابقات مقدماتی جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۴ خواهد بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.