خط‌ونشان نماینده مجلس: کسی که فرزندش در آمریکاست باید…

یک نماینده مجلس گفت: کسی که فرزندش آمریکا است، کسی که در انگلستان و غیره ملک داشته باشد، باید خودش حواسش جمع باشد.

به گزارش تازه‌نیوز، حسن نوروزی در پاسخ به این سوال که باتوجه به اینکه سال جاری سال انتخابات است، مسئولان باید چه رفتاری داشته باشند تا هم آن انسجام ملی که رهبری بارها تاکید کردند در کشور برای حضور در پای صندوق‌های رأی صورت بگیرد، هم این که همه سلایق مختلف در انتخابات شرکت‌ کنند تا به جمهوریت نظام کمک شود، گفت: ما یک اعتقاد کلی داریم؛ ما به ولایت فقیه، قانون اساسی و اصول قانون اساسی که قوای مقننه، مجریه، قضائیه و شورای نگهبان است، اعتقاد داریم.

به نقل از ایلنا، این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اعتقادمان این است که فضای باز سیاسی وجود دارد و بهتر هم می‌شود. منتها در مورد کسانی که به نحوی پنجه به صورت نظام انداختند و پرونده دارند، طبق قانون طبیعتاً شورای نگهبان وظیفه خودش را انجام می‌دهد ما اگر بنا باشد این جریان را باز بگذاریم هر طور و هر کسی باشد، معنا نخواهد داشت اما از آن طرف هم فضا باید باز باشد، اما در مورد کسانی که طبق ضوابط پرونده و مشکلاتی دارند شورای نگهبان وظیفه خودش را انجام خواهد داد.

وی درباره بها دادن به احزاب داخل کشور برای حضور در عرصه‌های سیاسی مختلف بیان کرد: در قانون جدید نقش احزاب را آورده‌ایم و به نقش احزاب معتقد هستیم، لیست احزاب را محترم شمردیم و ان‌شاءالله فکر می‌کنم با این کار بحث تقویت احزاب خیلی خوب پیش خواهد رفت.

نوروزی درباره این‌که رهبری در انتخاب گذشته عنوان کردند در حق برخی از افراد احجاف شد، چقدر ضرورت دارد نگاه شورای نگهبان در مسئله رد و احزار صلاحیت‌ها تغییر کند، عنوان کرد: به هر حال کسی که فرزندش آمریکا است، کسی که در انگلستان و غیره ملک داشته باشد، باید خودش حواسش جمع باشد. انقلاب، انقلاب اسلامی است؛ فرمایش رهبری به عنوان بزرگ‌تر ما روی سر ماست اما امام فرمودند شورای نگهبان آن چشم بیدار حساس نظام است که باید وظیفه خودش را انجام دهد.

نماینده رباط کریم در مجلس شورای اسلامی گفت: طبیعتا اگر من و یا شخص دیگری خدایی ناکرده فرض کنید کسی باشیم که به اصل انقلاب و مجلس ضربه بزنیم چه ضرورتی دارد که اصلا باشیم؟ ما افراد زیادی داشتیم که در شورای‌های شهر رد صلاحیت کردیم، اما به نحوی تائیدیه گرفتند و عضو شورا شدند ولی الان بسیاری‌شان در زندان‌ها هستند، باید مال ملت و حیثیت ملت به افراد سالم سپرده شود.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.