کاهش ۸ تا ۱۲ درجه‌ای دما در کشور/ هواشناسی ایران یک‌شنبه ۲۰ فروردین

امروز در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل کاهش محسوس دما ۸ تا ۱۲ درجه رخ خواهد داد.

به گزارش تازه‌نیوز، امروز یکشنبه در برخی نقاط آذربایجان غربی آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز، خراسان جنوبی سیستان و بلوچستان ارتفاعات و دامنه‌ها در جنوب کرمان و شمال هرمزگان بارش پراکنده رخ می‌دهد.

از بعد از ظهر دوشنبه در استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان ابرناکی رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود سه شنبه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور ابرناکی و بارش باران در مناطق مرزی غرب کشور آغاز می‌شود

همچنین چهارشنبه سامانه بارشی در نوار غربی تقویت شده و در این نواحی رگبار باران، رعد و برق وزش باد شدید و در نواحی مستعد تگرگ رخ خواهد داد.

به نقل از باشگاه خبرنگاران، پنجشنبه علاوه بر نوار غربی کشور در سواحل غربی دریای خزر ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی بخش‌هایی از مرکز کشور و همچنین در استان‌های بوشهر و غرب فارس سامانه بارشی فعالیت خواهد داشت.

امروز در بخش‌هایی از شمال غرب شمال شرق مرکز استان‌های واقع بر دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر وزش باد شدید و در نواحی مستعد خیزش گردوخاک پیش بینی می‌شود. این شرایط چهارشنبه و پنجشنبه در نیمه شرقی کشور بخش‌هایی از مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز انتظار می‌رود.

امروز در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل کاهش محسوس دما ۸ تا ۱۲ درجه رخ خواهد داد و از دوشنبه تا پنجشنبه در این مناطق روند افزایشی دما انتظار می‌رود. امروز دریای خزر مواج است.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.