«حسین غول» به چوبه دار نزدیک شد! +عکس

حکم قصاص «حسین غول»، شرور معروف شرق تهران که در جریان نزاع خیابانی جوانی را به ضرب گلوله به قتل رسانده بود، تأیید شد.

به گزارش تازه‌نیوز، بعدازظهر سوم خرداد سال۹۸ در خیابان صفا حوالی میدان امام حسین، درگیری خونینی رخ داد که در جریان آن جوانی با شلیک گلوله به قتل رسید و پدر او زخمی شد. تحقیقات پلیس از این حکایت داشت که عامل تیراندازی مرگبار مرد سابقه‌داری به نام حسین، معروف به غول است.

به نقل از همشهری، او به‌دلیل هیکل درشت و وزن سنگینش به غول معروف شده بود و همه او را با این شهرت می‌شناختند. بررسی‌ها نشان می‌داد که حسین از سال‌ها قبل دارای سوابق زیادی بوده و از اراذل و اوباش سابقه‌دار و سطح‌یک محدوده شرق تهران است که پیش از این نیز به جرم مزاحمت، تهدید، آدم‌ربایی و حتی زخمی‌کردن یک مأمور کلانتری دستگیر و زندانی شده بود. او یک‌بار در جریان فرار از دست مأموران هدف اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی شده بود اما هر‌بار که از زندان آزاد می‌شد، شرارت‌هایش را از سر می‌گرفت.

از سوی دیگر، مأموران متوجه شدند فردی که در این درگیری به ضرب گلوله کشته شده، جوانی ۳۰ساله به نام فرشید است. هر‌چند او در این درگیری جانش را از دست داد، اما بخت با پدرش یار بود که با تلاش پزشکان از خطر مرگ گریخت و خوشبختانه پس از چند روز کما، به هوش آمد و به زندگی برگشت.

با این اطلاعات، تحقیقات برای دستگیری غول قاتل شروع شد تا اینکه ردپای وی در یکی از شهرهای غربی به‌دست آمد و او که قصد خروج از ایران را داشت، دستگیر شد. وی در بازجویی‌ها مدعی شد که به‌خاطر رفاقت دست به آدمکشی زده است. او در بازجویی‌ها گفت: من مربی بدنسازی هستم و ۵مدال قهرمانی در رشته پاورلیفتینگ دارم اما به‌خاطر دوستم مرتکب قتل شدم. وی ادامه داد: چند وقت قبل دوستم امین پیش من آمد و مدعی شد که با یکی از بچه‌های محله‌شان درگیر شده است.

می‌گفت که درگیری بر سر یک نفر دیگر بوده است. نمی‌دانم راست می‌گفت یا نه، اما من واسطه شدم که آشتی کنند. با این حال، مقتول می‌گفت تو طرفدار رفیقت هستی و با من خوب نبود. حتی یک روز با امین در قهوه‌خانه بودیم که مقتول به آنجا آمد و با هم درگیر شدند. پس از آن امین یک اسلحه به من داد و گفت پیش خودت نگه دار. اما مدام در گوشم می‌خواند که برو حال مقتول را بگیر‌. تا اینکه روز حادثه مقتول را در خیابان دیدم و با او چشم تو چشم شدیم و جرو‌بحثمان شد.

سپس به خانه برگشتم و اسلحه را برداشتم. وی گفت: به مقابل مغازه گوشت و مرغ‌فروشی مقتول رفتم و در درگیری ناخواسته چند گلوله شلیک کردم. متهم به قتل پس از محاکمه در شعبه دوم دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد. هرچند حسین غول به حکمش اعتراض کرد و پرونده به دیوان‌عالی کشور فرستاده شد اما قضات عالی‌رتبه نیز پس از بررسی پرونده، مهر تأیید بر حکم قصاص غول قاتل زدند. به این ترتیب با قطعی‌شدن رأی، پرونده به شعبه دوم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده شد تا مقدمات قانونی آن انجام شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.