وزیر ارتباطات: موافق فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ هستم/ روابط عمومی وزارت ارتباطات پاسخ داد

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که اگر تصمیم گیری درباره رفع فیلتر تلگرام، واتس اپ و اینستاگرام به او سپرده شود آیا امروز موافق رفع فیلتر است گفت: نه موافق نیستم.

به گزارش تازه‌نیوز، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات بعد از نمازعید فطر تهران در جمع شماری از مردم و گفتگو با آنها درباره رفع فیلتر گفت که تصمیم گیری در این باره در حوزه او نیست؛ این موضوع به شرایط مختلف بستگی دارد … ما به دنبال توانمندسازی شرکت های داخلی حوزه فضای مجازی هستیم.

به نقل از فرارو، وی در پاسخ به این سوال که اگر تصمیم گیری درباره رفع فیلتر تلگرام، واتس اپ و اینستاگرام به او سپرده شود آیا امروز موافق رفع فیلتر است گفت: نه موافق نیستم.

در این گفتگوی خیابانی بعد از نماز، تعدادی از جوانان انتقاد کردند با فیلتر اینستاگرام دسترسی آنها به این شبکه اجتماعی قطع شده و نمی توانند جهاد تبیین مورد نظر رهبر انقلاب را دنبال کنند. به همین دلیل فضا در اینستاگرام به سود طرف مقابل شده و در اینستاگرام انقلاب شده.

فرد دیگری هم انتقاد کرد چرا وزارت ارتباطات همه فیلترشکن ها را نمی بندد او جواب داد اگر این کار شود در اینترنت کشور اختلال ایجاد می شود.

محمد احسان خرامید، مشاور وزیر و رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی داخلی از قول وزیر ارتباطات نوشت: «پلتفرم‌های مسدودشده اگر دفاترشان در ایران تاسیس شود و تابع قوانین کشور مبتنی بر حفظ حقوق مردم باشند رفع فیلتر خواهند شد.»

پیش از این برخی سایت‌ها و کانال‌ها از قول وزیر ارتباطات نوشته بودند که او موافق رفع فیلترینگ پلتفرم‌های واتس‌اپ، تلگرام و اینستاگرام نیست.

زارع‌پور در پایان نماز عید سعید فطر در گفتگو با برخی نمازگزاران به پرسش‌های آن‌ها درباره رفع فیلترینگ برخی پلتفرم‌های پیام‌رسان و شبکه‌های اجتماعی خارجی پاسخ داده بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.