ماجرای شوک ناگهانی یحیی به هواداران پرسپولیس

سرمربی موفق پرسپولیس پس از فتح سه‌گانه با این تیم، مصاحبه‌ای جنجالی انجام داد و همه هواداران این تیم را وارد شوک کرد!

به گزارش تازه‌نیوز، یحیی گل‌محمدی در برنامه تلویزیونی ورزشگاه، با بیان اینکه کوچکترین سهم را در قهرمانی‌های این فصل داشته است، گفت از نظر روحی خسته است شاید نیم فصل استراحت کند و یا به تیمی برود که تنش کمتری داشته باشد.

سرمربی پرسپولیس در خصوص برنامه‌اش برای فصل آینده و ادامه کار در این تیم یادآور شد: «کار کردن در این تیم افتخار است. فشار کاری خیلی بالایی در چنین تیم‌هایی وجود دارد. وقت و زندگی ات را می‌گذاری. فشار خیلی زیادی را باید تحمل کنی. من خودم یک مقدار از لحاظ روحی روانی و جسمی خسته شده‌ام. نمی دانم می‌توانم نیم فصل استراحت کنم یا به تیمی بروم که تنش فوتبالی کمتری داشته باشد. به هر حال جلسه‌ای با آقای درویش خواهیم داشت. اگر بخواهیم ادامه دهیم از همین امروز باید آغاز کنیم.»

به نقل از خبرورزشی، این مصاحبه یحیی گل‌محمدی بارها در رسانه‌های مختلف بازنشر شد اما شاید کمتر کسی توجهی به عبارت کلیدی «نیم فصل استراحت» این مربی داشت. معمولاً مربیان مطرح و موفق از نیم فصل هدایت تیمی را قبول نمی‌کنند و همواره دوست دارند تیم آینده را خودشان ببندند. این دسته از مربیان تیم خود را بر اساس عقاید تاکتیکی می‌چینند و سعی می‌کنند در نقل و انتقالات تابستانی بازیکن مورد نیاز را بخرند و نه فصل زمستان. در زمستان نه بازیکن مناسبی پیدا می‌شود و نه تیم مدعی قهرمانی که یحیی گل‌محمدی پس از فتح سه‌گانه با پرسپولیس زمستان آینده برود و هدایت آن را بر عهده بگیرد. پس ماجرا چیست؟

شاید یحیی گل‌محمدی تصمیم گرفته باشد که در زمستان آینده هدایت یک تیم خاص را بر عهده بگیرد که سرمربیگری در آن آرزوی همه مربیان ایرانی است؛ تیم ملی ایران!

جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ به علت گرمای هوا در قطر، در اوایل سال ۲۰۲۴ (۲۰ دی تا ۸ بهمن ۱۴۰۲) برگزار می‌شود. ظاهراً قرارداد امیرقلعه نویی با تیم ملی ایران تا پایان همین رقابت هاست که در صورت موفقیت یا رسیدن به فینال جام ملت‌ها تا پایان جام جهانی آینده تمدید خواهد شد. در صورتی هم که امیر قلعه‌نویی در جام ملت‌ها موفق نشود این احتمال قوی وجود دارد که مربی دیگر جایگزین سرمربی تیم ملی شود.

یحیی گل‌محمدی هرچند در جمع گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی ایران پس از جدایی کارلوس کیروش نبود اما حالا با قهرمانی‌های متوالی با پرسپولیس شرایط نسبت به گذشته خیلی فرق کرده است!

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.