۳۷۰ فروند هواپیما برای پاسخ به نیاز کنونی سفر کمبود داریم

رییس سازمان هواپیمایی گفت: نیاز حال حاضر کشور ۵۵۰ فروند هواپیما است اما فقط ۱۸۰ فروند هواپیما سر خط داریم و به همین دلیل با وجود افزایش مسیرهای پروازی، مسافران اعتراض دارند که بلیت هواپیما سخت پیدا می‌شود.

به گزارش تازه‌نیوز، «محمد محمدی بخش» رییس سازمان هواپیمایی درباره اینکه چرا صف خرید بلیت هواپیما طولانی شده است، گفت: در نظر داشته باشید از بهار ۱۴۰۱ هم ناوگان هوایی بیشتر شده است و هم مسیرهای پروازی افزایش یافته است؛ همزمان ضریب اشغال به بالای ۹۵ درصد رسیده است و هواپیماها با حداکثر ظرفیت می‌پرند. پس چه اتفاقی رخ داده است که با وجود افزایش پروازها، مسافران اعتراض دارند که بلیت هواپیما سخت پیدا می‌شود؟ ما می‌گوییم قیمت مناسب حمل‌و نقل بخش هوایی و افزایش ایمنی، عامل افزایش تقاضا شده است.

به نقل از ایرنا، رییس سازمان هواپیمایی توضیح داد: امروز دیگر در ایران فصل «لو سیزن» و «های سیزن» وجود ندارد و معنای خود را از دست داده و همواره در دوره اوج تقاضای سفر هستیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در شرایط استقبال از حمل‌و نقل هوایی کسری هواپیماها هم تاثیرگذار است. نیاز حال حاضر کشور ۵۵۰ فروند هواپیما است، اما فقط ۱۸۰ فروند هواپیما سر خط داریم. ما در پی توسعه ناوگان هستیم تا آرامش به بازار بازگردد. همزمان در سایر شقوق حمل‌و نقل با کاهش عرضه مواجه هستیم که امیدواریم این مشکل حل شود.

رییس سازمان هواپیمایی گفت: به علت افزایش تقاضا و کمبود عرضه با بازار سیاه بلیت هواپیما و سوداگری در این زمینه مواجه هستیم. دستگاههای امنیتی و حاکمیتی هم ورود پیدا کرده‌اند و نظارت‌های دقیق‌تری در این حوزه اتفاق خواهد افتاد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.