نوبخت درخواست مناظره با نماینده دولت در صدا و سیما را مطرح کرد +عکس

رئیس سازمان برنامه و بودجه در دولت روحانی در پیامی به سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور درخواست مناظره با نماینده دولت را در صدا و سیما مطرح کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، چندی قبل محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت دوازدهم در توییتی گفت که ‌با انتشار ۳۱۱.۵ هزار میلیارد تومان اوراق مالی، دولت سیزدهم در کمتر از دو سال بیش از ۸ سال فعالیت دولت‌های یازدهم و دوازدهم، انواع اوراق مالی منتشر کرد.

به نقل از انتخاب، در همین راستا وزارت  اقتصاد در پاسخ به اظهارات محمدباقر نوبخت درباره عملکرد دولت سیزدهم در انتشار اوراق مالی اسلامی اعلام کرد: مجموع مبالغ انتشار اوراق مالی اسلامی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم مبتنی بر ظرفیت‌های قانونی، از سال ۱۳۹۲ تا تاریخ ۱۴ مرداد ماه سال ۱۴۰۰ (زمان تحلیف رئیس‌جمهور در مجلس شورای اسلامی) حدود ۵۳۱ هزار میلیارد تومان و در مقابل مبلغ انتشار اوراق مالی اسلامی در چارچوب ظرفیت‌های قانونی، از زمان شروع به کار دولت سیزدهم (از ۱۴ مرداد ماه سال ۱۴۰۰) تا پایان سال ۱۴۰۱، معادل ۳۰۶ هزار میلیارد تومان است.

از سوی دیگر احسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت در پاسخ پرسشی مبنی بر ادعای رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت دوازدهم درباره حجم انتشار اوراق در دولت سیزدهم، گفت: مقایسه ارقام مطلق و اسمی برای سالهای مختلف مقایسه نادرستی به لحاظ تخصصی و کارشناسی است و این نحوه مقایسه جای تعجب دارد.

اما به تازگی این ماجرا وارد فاز جدیدی شده است و معاون رئیس جمهور در دولت روحانی با مخاطب قرار دادن رئیس جمهور نوشت: گزارش ارسالی، حاکی از ادعای نادرست همکاران شما در بدهی ۵٣۵ همتی اوراق در دولت قبل است.

نوبخت در ادامه تاکید کرده است، با وجود ادعاهای مشابه در دو سال گذشته، جهت خاتمه دادن به این وضعیت، مقرر فرمایید در رسانه ملی، نماینده دولت و اینجانب در حوزه اقتصاد پاسخگوی مردم باشیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.