مهلت ثبت نام وام اربعین مشخص شد

معاون پشتیبانی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت : دانشگاه ها تا ۲۴ مرداد فرصت دارند لیست گروهی دانشجویان متقاضی پیاده روی اربعین را جهت دریافت تسهیلات به دفاتر نهاد رهبری ارائه کنند.

به گزارش تازه‌نیوز، محسن مسلمی در خصوص ارائه تسهیلات به دانشجویان متقاضی تشرف به اربعین حسینی گفت: طبق توافقات صورت گرفته با رؤسای صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشجویان متقاضی تشرف به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی تسهیلات قرض الحسنه تعلق خواهد گرفت.

به نقل از مهر، وی ادامه داد: دانشجویان دانشگاه‌های وزارت علوم و بهداشت که بصورت کاروانی و با مجوز شورای فرهنگی دانشگاه قصد تشرف به زیارت عتبات عالیات در ایام اربعین سال جاری را دارند، مشمول دریافت این تسهیلات می‌شوند.

وی افزود: میزان تسهیلات اعطایی صندوق رفاه وزارت علوم به دانشجویان دانشگاه‌ها باتوجه به دوری و نزدیکی استان‌ها صورت می‌گیرد به این ترتیب که برای استان‌های دور از مرز، هر نفر ۳۰ میلیون ریال و سایر استان‌ها ۲۰ میلیون ریال ارائه می‌شود.

معاون پشتیبانی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: میزان تسهیلات اعطایی از سوی صندوق رفاه وزارت بهداشت برای هر دانشجوی شاغل به تحصیل در این دانشگاه، ۴۰ میلیون ریال است، این وام توسط صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم و بهداشت پرداخت می‌شود و بازپرداخت آن نیز ۳۶ ماهه است.

وی گفت: همچنین مقررشده است برای دانشجویانی که به صورت کاروانی و با ساماندهی دفاتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های وزارت علوم و بهداشت مشرف می‌شوند، بابت ایاب ذهاب از شهر محل تحصیل تا مرز تمهیداتی اندیشیده شود، یا برای حمل و نقل این دانشجویان تا مرز، اتوبوس‌هایی هماهنگ شود و یا اینکه هزینه آن پرداخت می‌شود و وامی که دانشجو دریافت می‌کند برای استفاده برای داخل کشور عراق است.

مسلمی در مورد مهلت دانشجویان برای ثبت نام و استفاده از وام پیاده روی اربعین گفت: دانشگاه‌ها تا هفته دیگر سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۲، فرصت دارند آمار گروهی دانشجویانی که ثبت نام کرده و مشرف می‌شوند را برای هماهنگی اتوبوس‌ها و هم برای معرفی آنان به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم و بهداشت برای دریافت تسهیلات وام، به دفاتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها ارائه دهند.

معاون پشتیبانی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: پرداخت وام دانشجویی پیاده روی اربعین به صورت الکترونیکی خواهد بود و نیاز به مراجعه دانشجویان به شعب بانک نیست، دانشجویان متقاضی به سامانه بانک‌های که معرفی خواهند شد مراجعه کرده و حسابی افتتاح می‌کنند که بعد اینکه لیست دانشجویان به صندوق رفاه وزارتخانه‌های علوم و بهداشت، ارائه شد، وام مذکور به حساب دانشجویان واریز خواهد شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.